Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Akademia Sztuki w Szczecinie przyznała po raz pierwszy w swojej historii tytuły nadawane osobom o szczególnym dorobku naukowym i artystycznym.
Dziś doktorem honoris causa w dyscyplinie sztuk muzycznych uczelni został Adam Makowicz – światowej sławy wybitny polski pianista i kompozytor.

Jestem bardzo wzruszony, dodatkowo tym bardziej, że w Polsce po raz pierwszy nadano tak zaszczytny tytuł jazzmanowi. Czuję się nim z krwi i kości od ponad sześćdziesięciu lat – powiedział Adam Makowicz.

- Ja miałem trzy trzęsienia ziemi. Pierwsze trzęsienie ziemi, to był wyjazd do Ameryki, drugie, to pierwszy występ w dużej sali koncertowej Carnegie Hall w Nowym Jorku i trzecie jest teraz w Szczecinie. To odznaczenie za nadzwyczajne osiągnięcia w sztuce pianistycznej w jakimś sensie zostało docenione, bo jakiś etap osiągnąłem. Daje mi to niezmierną satysfakcję, ale największą mam po każdym koncercie, kiedy publiczność okazuje mi swoją wdzięczność za moją grę – podsumował Adam Makowicz.

Dziś artysta wystąpi z równie słynnym pianistą Leszkiem Możdżerem w Złotej Sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Początek koncertu na dwa fortepiany o godzinie 19.

Więcej o uroczystości nadania tytułów doktora honoris causa w magazynie „Trochę kultury” Radia Szczecin.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]
Adam Makowicz – pianista, kompozytor (od prawej), dr hab. Mirosława Jarmołowicz, prof. AS – rektor Akademii Sztuki w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Adam Makowicz – pianista, kompozytor (od prawej), dr hab. Mirosława Jarmołowicz, prof. AS – rektor Akademii Sztuki w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty