Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Wystawę prac Kuby Konarzewskiego malarza, fotografa i scenografa - „Dziady Moje” można oglądać w najmłodszej galerii wystawienniczej w Szczecinie "Zapach Sztuki".
W malowniczej przestrzeni piwnicznej przychodni przy Wojska Polskiego 72, Konarzewski prezentuje swoich kilkadziesiąt prac. Powstały w ostatnim czasie, mówi artysta Kuba Konarzewski. - To jest prawie 50 fotografii, Są dwa misteryjne sztandary z części przedstawienia, które odbyło się w miejscu, gdzie ja teraz żyję i mieszkam, we wsi Toporzyk, w sercu Szwajcarii Połczyńskiej, oprócz tego są kostiumy na takich stylizowanych krzyżach, wieszakach.

Prezentowane kostiumy uszyte zostały z worków jutowych.

- Ja lubię takie dziwne materiały, kontrast tworzy napięcie. Lubię kontrastować napięcie ze skromną jutą. Wystawa nazywa się "Dziady Moje", jest nie tylko o przodkach, ale też o naszych dziadowskich czasach, które w przekorny sposób pokazują i piękno i brzydotę tego co się tutaj dzieje - dodaje Konarzewski.

Szczegóły dostępności ekspozycji podane są na fanpage galerii.
W malowniczej przestrzeni piwnicznej przychodni przy Wojska Polskiego 72, Konarzewski prezentuje swoich kilkadziesiąt prac. Powstały w ostatnim czasie, mówi artysta Kuba Konarzewski.
Prezentowane kostiumy uszyte zostały z worków jutowych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty