Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Tomek Torres. Fot. Bartek Barczyk [Materiały prasowe Filharmonii w Szczecinie]
Tomek Torres. Fot. Bartek Barczyk [Materiały prasowe Filharmonii w Szczecinie]
Nocne pokazy iluminacji budynku Filharmonii zamykają każdy dzień trwającego Festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM. W czwartek w ramach piątej edycji wydarzenia dodatkowo rozmawiano o szeroko pojętej harmonii.
Panel dyskusyjny prowadził Jacek Hałas, którego interlokutorami byli Radzimir Dębski, Andrzej Dragan, Mikołaj Rykowski, Zuzanna Skalska i Jolanta Starzak. Z licznie zgromadzoną publicznością Sali Kameralnej Filharmonii doszli m.in. do przekonania, że w dysharmonii też można coś harmonicznego odkryć.

- W architekturze połączenia dwóch kompletnie niepasujących styli może prowadzić do bardzo interesujących efektów, więc pojęcie harmonii jest trudne do wykolejenia się. Ona często odnajduje się w różnych, nieoczekiwanych miejscach. Zatem wydaje mi się, że dysharmonia inteligentnie zaprojektowana może być o wiele bardziej ciekawsza niż coś, co jest harmoniczne – powiedział prof. Andrzej Dragan.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się także wieczór pod tytułem „Sonic Energy” Tomka i Pauliny Torresów.

- To muzyka relaksacyjna z moimi tekstami, niektóre są Tomka i z jego muzyką. Mówią o miłości, wdzięczności, o samych pięknych wartościach. Ludzie przychodząc na nasze koncerty bardzo się wyciszają. Chodzi nam o to, żeby mieli przestrzeń, żeby móc coś przemyśleć w ciszy, bo cisza jest odpowiedzią na wszystkie pytania – stwierdziła Paulina Łaba-Torres. - I ta cisza da nam siłę, żeby wejść w ten harmider świata – podsumował Tomek Torres.

Dziś w ramach Festiwalu o godzinie 21 wystąpi Max Cooper – brytyjski DJ i producent muzyczny z najnowszym projektem pt. „Unspoken Words”.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty