Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Agnieszka Rehlis – mezzosopranistka. Fot. Materiały prasowe Meisinger Music Festival
Agnieszka Rehlis – mezzosopranistka. Fot. Materiały prasowe Meisinger Music Festival
Fot. [Materiały prasowe Meisinger Music Festival]
Fot. [Materiały prasowe Meisinger Music Festival]
Wśród zaproszonych gwiazd poprzednich edycji byli między innymi Plácido Domingo Jr., Alicja Węgorzewska, Ivo Pogorelić, Orkiestra „Sinfonia Varsovia”, czy Alena Baeva. We wtorek rozpoczyna się 6. Meisinger Music Festival.
Cieszę się, że Agnieszka Rehlis - światowej sławy mezzosopranistka, znalazła czas w swoim bogatym kalendarzu artystycznym, powiedział gitarzysta Krzysztof Meisinger - pomysłodawca i dyrektor artystyczny Festiwalu.

- Zainaugurujemy Festiwal recitalem pod tytułem „Pieśni nocą śpiewane” wywodzącym się z nazwy płyty z muzyką Bartłomieja Marusika do poezji Bolesława Leśmiana i jednego z moich ulubionych polskich poetów, Leopolda Staffa. Krążek ten w ubiegłym roku był nominowany do nagrody „Fryderyka” w kategorii „Album roku, recital solowy” - uzupełnił muzyk.

Podczas koncertów usłyszymy bardzo różnorodną muzykę w wykonaniu między innymi śpiewającej aktorki Anety Todorczuk, skrzypka Michała Maciaszczyka, Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Gorzowskiej i słynnego Royal String Quartet - dodał gitarzysta.

- Będzie Antonio Vivaldi i jego znane „Cztery pory roku”. Usłyszymy też dzieła między innymi Isaaca Albéniza, Astora Piazzolli i Francisco Tárregi. Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie premiera utworu pod tytułem „Elegia na skrzypce i orkiestrę smyczkową” napisana specjalnie na Festiwal przez ukraińskiego kompozytora Bogdana Krivopusta, który obecnie mieszka w Polsce - stwierdził Krzysztof Meisinger.

Koncerty 6. Meisinger Music Festival odbędą się w Szczecinie, Stargardzie i Kaliszu Pomorskim. Dzisiejszy rozpocznie się o godzinie 19 w Willi Lentza.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty