Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Największym zwycięzcą został Teatr Kana. Zespół został wyróżniony za istotne osiągnięcie artystyczne w ubiegłym roku. To za nagrodę główną 12. edycji Festiwalu "Teatr Nagi" im. Teresy Pomodoro w Mediolanie.
Aktorzy Teatru Kana nie kryli radości. - Bardzo się cieszymy, że sztuka niszowa, wymagająca też ma swoją przestrzeń, gdzie może zaistnieć i jest doceniona. Wspaniale, jest cudownie. Jesteśmy wdzięczni i bardzo dziękujemy. Znaleźliśmy się w niesamowitym towarzystwie - cieszyli się Karolina Sabat, Bibianna Chimiak i Piotr Starzyński.

Za całokształt swojej działalności artystycznej nagrodę odebrał muzyk i chórmistrz profesor Ryszard Handke. - Akurat w sobotę dyrygowałem wielkim koncertem 50-lecia Chóru Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w katedrze i dziś ta przemiła niespodzianka sprawia mi ogromną satysfakcję, a jednocześnie łza się w oku kręci, jak się cofnę do momentu, kiedy to się wszystko zaczęło. To jest spełnienie marzenia, o tym, żeby być w zawodzie i spełniać swoje marzenia - powiedział Handke.

W tym roku przyznano nagrody w trzech kategoriach oraz statuetkę Mecenasa Kultury. W kategorii za innowacyjne pomysły i efektywne działania na rzecz upowszechniania kultury nagrodę odebrali Anna i Paweł Nowakowscy z Wydawnictwa Forma.
Aktorzy Teatru Kana nie kryli radości.
Za całokształt swojej działalności artystycznej nagrodę odebrał muzyk i chórmistrz profesor Ryszard Handke.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty