Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Philippe Geiss na XIII Międzynarodowym Festiwalu Saksofonowym. Fot. Materiały prasowe Filharmonii w Szczecinie
Philippe Geiss na XIII Międzynarodowym Festiwalu Saksofonowym. Fot. Materiały prasowe Filharmonii w Szczecinie
Owacjami na stojąco i bisem zakończył się w czwartek w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie kolejny koncert XIII Międzynarodowego Festiwalu Saksofonowego. Wieczór dedykowano pamięci ofiar wojny w Ukrainie.
Jestem zaszczycony, że na tej samej scenie wystąpiło tak wielu genialnych artystów, wśród nich między innymi Valentina Renesto - fenomenalna włoska saksofonistka, Cezariusz Gadzina, Dariusz Samól, Przemysław Fiugajski, Volodymyr Runchaka i Orkiestra West Side Sinfonietta. Cieszę się także, że mogłem wykonać utwory z mojego popularnego albumu „Galaxsax” - powiedział Philippe Geiss, światowej sławy francuski saksofonista.

- Zawsze uwielbiałem grać w dużej grupie saksofonów. W Szczecinie miałem ogromną przyjemność wystąpić z całą rodziną tych instrumentów, którą tworzyli fantastyczni muzycy. Jestem bardzo wdzięczny profesorowi Dariuszowi Samólowi, że mogłem wystąpić na Międzynarodowym Festiwalu, którego koncerty cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem publiczności - uzupełnił Geiss.

Zależy mi od lat, żeby rozpropagować saksofon w salach filharmonicznych - dodał Dariusz Samól - pomysłodawca i główny organizator wydarzenia.

- Instrument kojarzy się głównie z muzyką jazzową, rozrywkową, natomiast w muzyce klasycznej jest troszeczkę mniej znany. My, artyści tego festiwalu chcemy zmienić ten stan i dołożyć swoją kroplę do tego, żeby melomani mogli usłyszeć saksofon w wydaniu klasycznym - stwierdził Samól.

Kolejny koncert XIII Międzynarodowego Festiwalu Saksofonowego odbędzie się w piątek o godzinie 19 w Akademii Sztuki w Szczecinie.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty