Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
Recytatywy i arie włoskiego mistrza belcanto zabrzmiały w sobotę w Operze na Zamku. W świat XIX-wiecznej muzyki Vincenzo Belliniego przeniosła publiczność wybitna sopranistka Joanna Tylkowska-Drożdż.
Uwielbiam twórczość tego kompozytora - powiedziała artystka.

- Jestem niezmiernie szczęśliwa, że mogłam wystąpić dla szczecińskiej publiczności i przedstawić trochę inną, bardziej intymną, bardziej kameralną wersję mojego spojrzenia na muzykę, i że to był właśnie Vincenzo Bellini. Bo belcanto jest mi niezmiernie bliskie i wszystkich zachęcam do tego, aby tę muzykę wykonywali - uzupełniła sopranistka.

Owacje publiczności, za które bardzo dziękuję, należą się także świetnej pianistce Oldze Bili - dodała śpiewaczka.

- Doskonale się odnalazła w tym repertuarze. Współpracujemy z Olgą już kilka lat, również w Akademii Sztuki w Szczecinie ze studentami. Dla tych Państwa, którzy nie mieli możliwości, żeby dzisiaj być na recitalu powiem, że wczesną wiosną ukaże się płyta z tym repertuarem. Także będzie można zaprosić Belliniego i jego muzykę do domu, żeby posłuchać naszych interpretacji - podsumowała Joanna Tylkowska-Drożdż.

Podczas recitalu prezentowane były także obrazy Caspara Davida Friedricha - pomorskiego malarza tworzącego w epoce romantyzmu. Ponadto zabrzmiała Wariacja E-dur z Hexameronu na temat marsza z opery Purytanie Belliniego op. 29A i Etiuda cis-moll op. 25 nr 7 Fryderyka Chopina, które wykonała pianistka Olga Bila.
Relacja Doroty Zamolskiej (Radio Szczecin)
Olga Bila – pianistka (od lewej), Joanna Tylkowska-Drożdż – sopranistka. Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Olga Bila – pianistka (od lewej), Joanna Tylkowska-Drożdż – sopranistka. Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty