Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Sławomir Wilk w Willi Lentza w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Sławomir Wilk w Willi Lentza w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Mat. prasowe
Mat. prasowe
Rarytas na rynku płytowym. Szczecinianin Sławomir Wilk - artysta zaliczany do czołówki polskich pianistów średniego pokolenia wydał kolejny album. Na płycie znalazły się utwory Sergieja Bortkiewicza - mało znanego kompozytora o polskich korzeniach żyjącego na przełomie XIX i XX wieku.
To dla mnie wyróżnienie, że DUX zaakceptowała mój program i zdecydowała się na nagranie oraz wydanie tego krążka. Jest jedną z najlepszych Wytwórni Fonograficznych w Europie - powiedział Sławomir Wilk.

- Chciałem wzbogacić swój repertuar o kolejnego romantyka, gdyż w tej muzyce czuję się najlepiej, aczkolwiek nie chciałem, żeby to były znowu te same nazwiska kompozytorów, jak na przykład Rachmaninow, Czajkowski czy Chopin. Szukałem czegoś nowego i znalazłem utwory, które są, tak jak chociażby Sonata nr 2 cis-moll, op. 60, która jest na płycie, jeszcze niewydane - dodał muzyk.

Bortkiewicz był znakomicie wykształconym kompozytorem i pianistą - uzupełnił artysta.

- To był taki Mozart początku XX wieku. On łączy w sobie wiele światów - słowiańską zadumę, rozśpiewanie i emocjonalność, bezpośrednio trafiające do serca, więc myślę, że z wielką przyjemnością można tej muzyki posłuchać - podsumował pianista.

Płyta pod tytułem "Bortkiewicz Piano Music" jest szóstym albumem Sławomira Wilka.
Relacja Doroty Zamolskiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty