Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Spektakl pt. "Tu rządzą lalki", to pełen absurdalnego humoru projekt, w którym znalazło się kilkanaście piosenek, napisanych przez najlepszych polskich tekściarzy i dramaturgów.
Muzyka na żywo, zaskakująca oprawa wizualna i bogata choreografia tworzą opowieść o potrzebie bycia zauważonym i ważnym.

- To premiera nowego dyrektora Pleciugi Tomasza Lewandowskiego - mówi reżyser przedstawienia Artur Romański. - Pomysł jest mój, Tomka i Magdy Mrozińskiej. Teksty są różne, bo napisało je wiele osób. Zaprosiliśmy do współpracy pana Walczaka, Barcisia itd. Autorów jest chyba 10 lub 11.

- Każdy z autorów miał opisać jedną z lalek - dodaje Romański. - Lalki domagają się atencji, chcą żeby lalkarze znowu spojrzeli na nie i mieli przyjemność z grania lalkami. Zamykają aktorów w garderobie, wypuszczają ich i rzucają na nich czar, żeby aktorzy musieli grać lalki i poczuli się lalkami.

Spektakl jest adresowany do widzów od 7. do 97. roku życia i więcej. Premierowy pokaz już na dużej scenie Teatru Lalek Pleciuga odbył się w sobotę.
- To premiera nowego dyrektora Pleciugi Tomasza Lewandowskiego - mówi reżyser przedstawienia Artur Romański.
- Każdy z autorów miał opisać jedną z lalek - dodaje Romański.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty