Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Mat. organizatora
Mat. organizatora
"Letni Festiwal Wędrowny Na Gotyckim Szlaku 2021" zawita do Trzcińska-Zdroju.
To festiwal łączący muzykę sprzed wieków i odkrywanie bezcennych zabytków o rodowodzie gotyckim. A takich w Trzcińsku-Zdroju nie brakuje - mówi dyrektor artystyczny festiwalu Paweł Osuchowski.

- Gotyckie świątynie na naszym szlaku to są miejsca absolutnie niepowtarzalne. W Trzcińsku-Zdroju zachował się, w znacznym stopniu prawdziwy, gotycki kształt świątyni, łącznie z wieżą zbudowaną z cegły, aż do samego wierzchołka - co jest ewenementem w skali pomorskiej. Oprócz tego jest tu ratusz, który zachował się i do dziś pełni swoją funkcję od 500 lat, mury miejskie, piękne bramy wjazdowe - wyliczał Osuchowski.

Zwiedzanie miasta odbywa się zawsze z regionalnym przewodnikiem - dodaje dyrektor.

- Paweł Migdalski oprowadzi po zabytkach tego niezwykłego, zapomnianego, pięknego miasta, w którym czas jakby się zatrzymał. O godzinie 19 w kościele będzie wspaniały koncert muzyki francuskiego baroku. Zagrają dwie "viola da gamba" i "teorba". Kto nie wie co to za instrumenty, to niech przyjedzie do Trzcińska-Zdroju - dodaje Osuchowski.

Wstęp na wszystkie wydarzenia Festiwalu jest wolny.
To festiwal łączący muzykę sprzed wieków i odkrywanie bezcennych zabytków o rodowodzie gotyckim. A takich w Trzcińsku-Zdroju nie brakuje - mówi dyrektor artystyczny festiwalu Paweł Osuchowski
Zwiedzanie miasta odbywa się zawsze z regionalnym przewodnikiem - dodaje dyrektor.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty