Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

„Motion Trio”. Fot. Jacek Poremba.
„Motion Trio”. Fot. Jacek Poremba.
Prof. Krzysztof Herdzin – dyrygent, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, multiinstrumentalista. Fot. Archiwum artysty.
Prof. Krzysztof Herdzin – dyrygent, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, multiinstrumentalista. Fot. Archiwum artysty.
W złotej sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza zabrzmi muzyka światowej sławy zespołu akordeonowego "Motion Trio".
Artyści wystąpią ze szczecińskimi symfonikami pod batutą wielce utytułowanego dyrygenta, kompozytora, aranżera, producenta muzycznego, multiinstrumentalisty, profesora sztuki Krzysztofa Herdzina.

Wielokrotnie pracowałem z wybitnymi muzykami na świecie, więc spotkanie z "Motion Trio" nie powinno na mnie robić szczególnego wrażenia. Jednak jest to wyjątkowe przeżycie - powiedział Krzysztof Herdzin.

- To są muzycy, którzy są klasycznie wykształceni, ale poszerzają granice stylistyczne. Ich improwizacje są improwizacjami trudnymi do sklasyfikowania. To, że zostałem przez nich zaproszony, to jest dla mnie wspaniałe doświadczenie, bo uczę się czegoś nowego - dodał Herdzin.

Dzięki orkiestrze ze Szczecina ta muzyka nabrała wyjątkowego blasku - uzupełnił dyrygent.

- Jest to muzyka wymykająca się prostym klasyfikacjom, bo jest to trochę muzyka filmowa i troszkę muzyka minimalistyczna w ujęciu bardzo szerokim, symfonicznym. Ja mam wielką radość prowadzić orkiestrę Filharmonii w Szczecinie, ponieważ już wielokrotnie tutaj występowałem jako dyrygent i zawsze jest to dla mnie wspaniała przygoda - podsumował Krzysztof Herdzin.

Koncert zorganizowany w pełnym reżimie sanitarnym rozpocznie się o godzinie 19. Będzie także dostępny na platformie streamingowej Filharmonii w Szczecinie.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty