Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Okładka płyty "I żyli długo i w Szczecinie 2". Projekt – Zuzanna Bukała.
Okładka płyty "I żyli długo i w Szczecinie 2". Projekt – Zuzanna Bukała.
Filharmonia w Szczecinie zaprasza na długo wyczekiwaną premierę drugiej części płyty pt. "I żyli długo i w Szczecinie".
Podczas niedzielnego koncertu prezentującego krążek, usłyszymy piosenki o naszym mieście w wykonaniu młodych wokalistów wyłonionych w konkursie.

Teksty do wpadających w ucho melodii stworzyła bardzo lubiana przez dzieci aktorka i autorka scenariuszy Agata Kolasińska.

- Jest to nasz ukochany projekt dlatego, że jest współtworzony z mieszkańcami. Ten region, już nie mówię tylko o Szczecinie, ale o całym województwie, jest przebogaty w młodych, wspaniale śpiewających ludzi. I jesteśmy pewni, że po występie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie, przed nimi wyjątkowa kariera - powiedziała Kolasińska.

Za warstwę muzyczną albumu i koncertu odpowiada znany m.in. z formacji folkowej „Bubliczki” i „Pioun” kompozytor, aranżer i instrumentalista Mateusz Czarnowski.

- Jest trochę westernowo z racji piosenki „Pogoń”, jest kubańsko z racji piosenki „Paprykarz”, jest „Ballada o Jasiu”, więc jest i ballada. Muzyka jest symfoniczna, ale z takimi powiedziałbym ekstrasami pod tytułem sekcja kubańska, sekcja rozrywkowa, no i oczywiście śpiewające dzieciaki. Mamy 12 piosenek i dwanaścioro dzieci - zapewnił Czarnowski.

Bezpłatną transmisję koncertu z muzyką zawartą na krążku, którą dyryguje Miłosz Bembinow, można zobaczyć w niedzielę o godzinie 17 w serwisach YouTube i Facebook Filharmonii w Szczecinie, która wydała ten album.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty