Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Złota sala Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Fot. Bartek Barczyk
Złota sala Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Fot. Bartek Barczyk
Materiały prasowe ZAiKS i Filharmonii w Szczecinie
Materiały prasowe ZAiKS i Filharmonii w Szczecinie
W piątek poznamy laureatów I Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Mieczysława Karłowicza. W złotej sali Filharmonii w Szczecinie zabrzmi sześć utworów wyłonionych ze 176. prac kompozytorskich z całego świata.
Premierowe dzieła wybrane przez jury pod przewodnictwem profesora Marcina Błażewicza prawykonają szczecińscy symfonicy pod dyrekcją wybitnego dyrygenta Szymona Bywalca.

- Mamy całą gamę instrumentów, które sobie możemy wyobrazić. Smyczkowe, dęte, masę instrumentów perkusyjnych, fortepian, harfę i to wszystko zakomponowane tak, żeby ta kompozycja była jak najciekawsza, a jednocześnie odnosiła się do rzeczywistości w której żyjemy. Także sześć kompozycji, sześć różnych światów i sześć kontynentów - powiedział dyrygent.

W puli nagród jest 100 tysięcy złotych, dodał Miłosz Bembinow, wiceprezes Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i pomysłodawca Konkursu.

- Oprócz nagrody jurorskiej, głosuje Orkiestra oraz przede wszystkim publiczność. Po wysłuchaniu całego koncertu publiczność jest zaproszona do oddawania głosu online oraz smsowo, ponieważ może oglądać całe wydarzenie przez Internet - podsumował Bembinow.

Szczegóły dotyczące głosowania będą emitowane w trakcie trwania koncertu. Bezpłatna transmisja premiery wydarzenia rozpocznie się o godzinie 19 w serwisach Youtube i Facebook Filharmonii w Szczecinie.
Relacja Doroty Zamolskiej

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty