Założył go mieszkający od ponad 40-lat w Polsce, jeden z najpopularniejszych kubańskich perkusistów Jose Antonio Torres Babot.
Nasze interpretacje spotykają się wszędzie z owacyjnym przyjęciem dzięki radości, którą niesiemy, a na pewno rytmice utworów. To jest właściwie cały sekret muzyki kubańskiej - uzupełnił artysta.
- Wszystkie instrumenty na ogół grają w sposób perkusyjny. Fortepian nie wydobywa dźwięków w taki sposób jak zazwyczaj, tylko również perkusyjnie, to znaczy miękko kładąc akordy na klawiaturze. Instrumenty dęte także grają perkusyjnie, czy mamba, albo marakasy itp. I tak będzie wieczorem w Filharmonii.
Bezpłatną transmisję koncertu można zobaczyć dziś o godz. 19 w serwisach Facebook i YouTube Filharmonii w Szczecinie.