Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Daniel Nosewicz – kompozytor, aranżer, dyrygent, gitarzysta w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Fot. Archiwum artysty.
Daniel Nosewicz – kompozytor, aranżer, dyrygent, gitarzysta w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Fot. Archiwum artysty.
„Ach jak przyjemnie”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Chciałabym, a boję się”, to tylko niektóre przeboje z lat 20. i 30. XX wieku, które zabrzmią na pierwszym koncercie tego roku w złotej sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza.
Swoje aranżacje szlagierów ze szczecińskimi symfonikami przedstawi ceniony kompozytor i dyrygent młodego pokolenia Daniel Nosewicz.

Mimo, że utwory powstały około 100 lat temu, to nadal zachwycają swoją nietuzinkową urodą - podkreślił Daniel Nosewicz.

- Sięgnąłem po te piosenki, bo są wyjątkowe. Tak więc pisząc aranżacje, no naprawdę należy docenić kunszt i warsztat twórców tych piosenek, bo teraz już się tak nie komponuje, także chapeu bas dla twórców tych piosenek - stwierdził muzyk.

W czasy okresu międzywojennego przeniosą nas także cenieni wokaliści Sylwia Różycka, Zofia Nowakowska, Jakub Szydłowski i Wojciech Myrczek. - Będzie dużo atrakcji muzycznych, choreograficznych, a nawet aktorskich - dodał Nosewicz.

- Oryginalnie piosenkę „Sexapil” śpiewał Eugeniusz Bodo przebierając się za kobietę i tutaj mamy Jakuba Szydłowskiego, który również wcieli się w rolę kobiety, także zapraszam Państwa na ten przepiękny koncert.

Wieczór będzie bezpłatnie transmitowany w sobotę w serwisach Facebook i YouTube Filharmonii o godzinie 19:00.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty