Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Szczecin Philharmonic Big Band. Fot. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Szczecin Philharmonic Big Band. Fot. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza organizuje ostatni w tym roku koncert. W złotej sali zabrzmią standardy swingowe w wykonaniu "Szczecin Philharmonic Big Band" i czołowych polskich muzyków jazzowych - Roberta Majewskiego (trąbka), Macieja Sikały (saksofon) i Cezarego Konrada (perkusja).
Orkiestra znana jest z żywiołowych i pełnych muzycznego temperamentu występów na żywo. Tym razem spotkamy się online - powiedział pianista Krzysztof Baranowski.

- Ten Sylwester będzie okazją, żeby większe grono odbiorców mogło nas zobaczyć, usłyszeć i poczuć piękno, które płynie z muzyki swingowej wykonywanej przez big band - dodał Baranowski.

Zagramy utwory wielu słynnych kompozytorów - zapewnił założyciel big bandu, puzonista Igor Puszkar.

- Dizzy Gillespie, Count Basie i najlepsze aranżacje, takich aranżerów jak m.in. Semi Nestico, Mike Tamaro i repertuar klasyczny orkiestr jazzowych - stwierdził Puszkar.

To będzie muzyka taneczna, przy której bawi się cały świat od ubiegłego wieku - uzupełnił kontrabasista Wojciech Gunia.

- Rok był, jaki był, natomiast postaramy się te ostatnie godziny rozświetlić i pozytywnej energii wtłoczyć jeszcze w rok 2020 z nadzieją, że następny będzie lepszy - podsumował Gunia.

Koncert sylwestrowy będzie transmitowany w czwartek o godzinie 20 na platformie streamingowej Filharmonii.
Relacja Doroty Zamolskiej

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty