Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Fot. Chór Akademii Morskiej w Szczecinie
Fot. Chór Akademii Morskiej w Szczecinie
Powstał "Wiedźmin" na chór i instrumenty, czyli utwór inspirowany czołówką serialu na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego. Jesteśmy bardzo dumni z naszej nowej produkcji - mówiła w "Rozmowie pod Krawatem" założycielka i kierownik artystyczny Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie.
Profesor Akademii Sztuki Sylwia Fabiańczyk-Makuch przyznała, że zespół był zainspirowany książką oraz serialem, a ona tylko dała się namówić zespołowi.

- Zrealizowaliśmy coś dla nas również niezwykłego i chyba sami siebie zaskoczyliśmy tym wszystkim. Jesteśmy bardzo dumni z naszej nowej produkcji, którą udało się premierowo wypuścić. Teledysk, ale przede wszystkim utwór, który został napisany do serialu "Wiedźmin", czyli "Toss a Coin to Your Witcher" - mówiła Fabiańczyk-Makuch.

Realizację klipu utworu "Grosza daj Wiedźminowi" w wykonaniu Chóru Akademii Morskiej wsparło miasto Szczecin i Urząd Marszałkowski.

Dodajmy, że na antenie Radia Szczecin można posłuchać co dziennie kolejnych odcinków audiobooka "Wiedźmin". Usłyszeć je możecie przed godziną 10 i 15. Teraz trwa emisja słuchowiska opartego na tomie - "Miecz Przeznaczenia". Wyemitowane odcinki "Ostatniego życzenia"można odsłuchać na naszej podstronie o audiobooku "Wiedźmin".

Profesor Akademii Sztuki Sylwia Fabiańczyk-Makuch przyznała, że zespół był zainspirowany książką oraz serialem, a ona tylko dała się namówić zespołowi.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty