Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Fot. Chór Akademii Morskiej w Szczecinie.
Fot. Chór Akademii Morskiej w Szczecinie.
Fot. Chór Akademii Morskiej w Szczecinie.
Fot. Chór Akademii Morskiej w Szczecinie.
Chór Akademii Morskiej w Szczecinie wciąż zaskakuje. W ubiegłym roku, co chwilę informowali nas o swoich zwycięstwach na kolejnych festiwalach i nowych projektach. W tym roku postanowili zaśpiewać, w aranżacji na chór i instrumenty, czołówkę z serialu "Wiedźmin" według prozy Andrzeja Sapkowskiego.
Do pieśni powstał wideoklip, który kręcony był w okolicach Szczecina.

- Zaczęło się jak zwykle, od pasji - mówi chórmistrzyni Sylwia Fabiańczyk-Makuch. - Wśród naszych chórzystów mamy naprawdę wielu fanów literatury Andrzeja Sapkowskiego, a także fanów serialu. Piosenka jest znakomita, postanowiliśmy tę ścieżkę dźwiękową nagrać, uwiecznić w wersji chóralnej.

Partie solowe zaśpiewał zdobywca Nagród Grammy Paul Phoenix. W wideoklipie wystąpił chór Akademii Morskiej.

- Zdjęcia wszystkie kręcone, realizowane były w regionie. Tu można rozpoznać wiele miejsc, piękne i malownicze tereny, takie jak Puszcza Wkrzańska - dodaje Fabiańczyk-Makuch.

Premiera w czwartek o godzinie 20:00 na kanałach internetowych Chóru.
- Zaczęło się jak zwykle, od pasji - mówi chórmistrzyni Sylwia Fabiańska-Makuch.
- Zdjęcia wszystkie kręcone, realizowane były w regionie. Tu można rozpoznać wiele miejsc, piękne i malownicze tereny, takie jak Puszcza Wkrzańska - dodaje Fabiańska-Makuch.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty