Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Fot. Kamila Kozioł
Fot. Kamila Kozioł
Fot. Kamila Kozioł
Fot. Kamila Kozioł
Fot. Kamila Kozioł
Fot. Kamila Kozioł
Fot. Kamila Kozioł
Fot. Kamila Kozioł
Patryk Lichota – kompozytor utworu „Nastaw uszy”. Fot. Kamila Kozioł
Patryk Lichota – kompozytor utworu „Nastaw uszy”. Fot. Kamila Kozioł
W holu Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie zwieńczono w niedzielę dwudniowe warsztaty dla młodzieży pt. "Dźwięki pod głos". To w ramach kampanii "Słyszę Dobre Dźwięki" i 3. Music.Design.Form Festival.
Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego zaprezentowali kompozycję składającą się z dźwięków miasta i natury. Patryk Lichota nadał utworowi tytuł "Nastaw uszy" i zapisał w partyturze.

- To kompozycja na fantomową głowę z binauralnymi mikrofonami, bezprzewodowe słuchawki i chodzącą orkiestrę muzyków. Tajemnicą tego dzieła jest przewrót, że my poprzez słuchanie możemy też komponować. Najważniejsza rzecz, żebyśmy słuchali tego, co nas otacza i słuchali przede wszystkim siebie - powiedział Patryk Lichota.

Młodzi artyści nie kryli zadowolenia z udziału w warsztatach i możliwości wykonania kompozycji.

- Nauczyliśmy się, jak można naśladować jakieś dźwięki, ja na przykład na flecie naśladowałam dźwięk wiatru. - Było dużo, tak jakby stacji, w których graliśmy, albo wydawaliśmy z siebie dźwięki. - Była super zabawa i również nauczyliśmy się słuchać ciszy - stwierdzili uczestnicy warsztatów.

Pięciodniowy Festiwal Music.Design.Form zamknął koncert kwartetu "Echo Collective", transmitowany w niedzielę wieczorem na odpłatnej platformie streamingowej Filharmonii.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty