Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

źródło: wikipedia.org/wiki/Nagroda_Akademii_Filmowej.
źródło: wikipedia.org/wiki/Nagroda_Akademii_Filmowej.
Film "Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta został polskim kandydatem do Oscara w kategorii "Najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy".
Polski kandydat został wybrany z siedmiu propozycji, przez sześcioosobową Komisję Oscarową pod przewodnictwem laureata Oscara, kompozytora Jana A.P. Kaczmarka.

Film "Śniegu już nigdy nie będzie” jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Światową premierę będzie miał w Konkursie Głównym tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Znalazł się również w oficjalnej selekcji Telluride Film Festival, jednego z najważniejszych amerykańskich festiwali filmowych.

W obsadzie znaleźli się, między innymi, Alec Utgoff, Maja Ostaszewska, Weronika Rosati, Katarzyna Figura oraz Andrzej Chyra.

W filmie występują także aktorzy związani ze Szczecinem - Agata Kulesza i Krzysztof Czeczot, którego znacie także z naszej anteny.

Małgorzata Szumowska zdobyła dotąd kilka międzynarodowych nagród. Jej filmy "W imię…", "Body/Ciało" oraz "Twarz" zostały nagrodzone na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Reżyserka otrzymała również Europejską Nagrodę Filmową w kategorii "Nagroda Publiczności - najlepszy film europejski" za "Body/Ciało". Michał Englert jako operator został wyróżniony, między innymi, na festiwalu Sundance, gdzie otrzymał nagrodę na za najlepsze zdjęcia za film "Nieulotne".

W związku z pandemią przyszłoroczna, 93. gala nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej została przesunięta o dwa miesiące i odbędzie się 25 kwietnia.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty