Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Afisz 16. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Sacrum Non Profanum”. [Materiały prasowe PSI „Academia”]
Afisz 16. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Sacrum Non Profanum”. [Materiały prasowe PSI „Academia”]
Około 150 wykonawców, w tym dwie orkiestry, chór, trzy zespoły kameralne, a także znakomici soliści wystąpią podczas rozpoczynającego się w poniedziałek 10-dniowego XVI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Sacrum Non Profanum".
- Festiwal poświęcony jest pamięci Jana Pawła II w setną rocznicę jego urodzin oraz w dziesiątą rocznicę śmierci Marka Jasińskiego - zapowiedział prof. Bohdan Boguszewski, dyrektor artystyczny wydarzenia.

Obok koncertów zaplanowano wystawę fotografii pt. "Jasnogórski Pielgrzym - Jan Paweł II" Zdzisława Sowińskiego, wybitnego artysty dokumentującego historię Duchowej Stolicy Polski, a także "Weekend filmowy ze Świętym Janem Pawłem II". 14 imprez artystycznych odbędzie się w wielu miejscach.

- Koncerty i wydarzenia w Pustkowie, w Trzęsaczu w kościele Miłosierdzia Bożego, w szczecińskiej Bazylice Archikatedralnej, w Łobzie, w studiu koncertowym Radia Szczecin im. Profesora Jana Szyrockiego, tych miejsc jest wiele - powiedział Andrzej Oryl, prowadzący festiwalowe wieczory.

Poniedziałkowy koncert inauguracyjny pt. "Od Bałtyku do Tatr" inspirowany słowami Papieża wypowiedzianymi w roku 1987 na szczecińskich Jasnych Błoniach: "…jak wiatr wieje od Bałtyku po gór szczyty do krzyża na Giewoncie...", odbędzie się przy Bałtyckim Krzyżu Nadziei w Pustkowie w pełnym reżimie sanitarnym. Początek wieczoru o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty