Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

"ÉxQuartet". Fot. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
"ÉxQuartet". Fot. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Fale popularnego cyklu koncertów „Muzyka na wodzie” zainicjowanych przed laty przez nieżyjącego dziś Jana Waraczewskiego, koncertmistrza Orkiestry Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, poniosą melomanów do Internetu.
Podczas wieczoru wystąpi doskonały "ÉxQuartet - mówi Tomasz Szczęsny, wiolonczelista zespołu.

- Padł pomysł, żebyśmy wykonali w kwartecie muzykę, którą Jan Waraczewski kochał i promował. Wybraliśmy na koncert utwory, które są miłe i przyjemne do słuchania z literatury orkiestrowej opracowanej na kwartet - mówi Tomasz Szczęsny.

Podczas koncertu usłyszymy kompozycje Leroy'a Andersona, Edwarda Elgara, Modesta Musorgskiego i Antonio Vivaldiego. Zagrają również skrzypek Łukasz Górewicz, altowiolista Grzegorz Sadowski i skrzypaczka Monika Sawczuk, która kupiła od rodziny Jana Waraczewskiego jego skrzypce.

- To jest instrument, z którym po prostu od pierwszego momentu się bardzo polubiłam i tak naprawdę nie byłoby całej tej idei, gdyby właśnie nie te skrzypce - mówi Monika Sawczuk.

W niedzielę „Muzyka na wodzie” odbędzie w Sali Kameralnej Filharmonii w Szczecinie, a nie jak co roku na przystani żeglarskiej w Dąbiu. Początek koncertu o godzinie 19 w serwisach Facebook i YouTube Filharmonii.
Relacja Doroty Zamolskiej

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty