Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Filharmonia w Szczecinie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Filharmonia w Szczecinie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Od 1 kwietnia do 31 sierpnia można wysyłać zgłoszenia na I Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski imienia Mieczysława Karłowicza.
Jego organizatorami są Stowarzyszenie Autorów ZAIKS i Filharmonia w Szczecinie.

- Przedmiotem konkursu jest kompozycja na orkiestrę symfoniczną - mówi wiceprezes Stowarzyszenia Autorów ZAIKS, kompozytor i dyrygent Miłosz Bembinow. Jak dodaje, nowa kompozycja ma być nie krótsza niż 9 minut i nie dłuższa niż 12 minut, a ponadto zalecane jest wykorzystanie pełnego składu orkiestry.

Dyrektor Filharmonii w Szczecinie Dorota Serwa podkreśla, że konkurs to przede wszystkim szansa dla młodych, jeszcze nieznanych twórców. - To szansa, żeby twórczość ujrzała światło dzienne nie tylko na poziomie samego koncertu, ale żeby dała kompozytorom szansę wyjścia na świat, czyli są to elementy, które są motywacją dla młodych twórców - podkreśliła Serwa.

Konkurs ma charakter otwarty i jest skierowany do kompozytorów wszystkich narodowości, bez ograniczeń wiekowych. Można do niego zgłaszać utwory dotychczas niepublikowane i niewykonane oraz nienagradzane w innych konkursach.

Zgłoszenia będą przyjmowane poprzez stronę www.karlowiczcompetition.pl do 31 sierpnia 2020 roku. Najpóźniej do 28 września poznamy wyniki pierwszego etapu konkursu.

Wybrane do finału kompozycje zostaną prawykonane 20 listopada podczas koncertu w Filharmonii w Szczecinie.

Główna nagroda wynosi 50 tysięcy złotych, druga - 30 tysięcy, a trzecia - 20 tysięcy. Ponadto swoje nagrody przyzna publiczność oraz orkiestra.
Relacja Agaty Woźniak (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty