FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Daria Psekho podczas koncertu Wspólne brzmienia w Filharmonii w Szczecinie. Fot. Hubert Gryglewicz
Daria Psekho podczas koncertu Wspólne brzmienia w Filharmonii w Szczecinie. Fot. Hubert Gryglewicz
Koncert Wspólne brzmienia w Filharmonii w Szczecinie. Fot. ze zbiorów prywatnych
Koncert Wspólne brzmienia w Filharmonii w Szczecinie. Fot. ze zbiorów prywatnych
Koncert "Razem z Ukrainą". Fot. ze zbiorów prywatnych
Koncert "Razem z Ukrainą". Fot. ze zbiorów prywatnych
Koncert "Razem z Ukrainą". Fot. ze zbiorów prywatnych
Koncert "Razem z Ukrainą". Fot. ze zbiorów prywatnych
Fot. ze zbiorów prywatnych
Fot. ze zbiorów prywatnych
Nieważne jak daleko jesteś od ojczyzny - kiedy wali się twój świat - serce krwawi. Jak możesz pomóc bliskim, przyjaciołom. kiedy dzielą cię od nich tysiące kilometrów?
Bronią, a zarazem ratunkiem dla duszy jest jej głos - silny, dźwięczny, nośny - którym może wyśpiewać i wykrzyczeć emocje związane z wojną. Daria Psekho pochodzi z Chersonia. Do Szczecina przyjechała parę lat temu. Tu mieszka z mężem i synkiem. Śpiewa od zawsze - pochodzi z muzycznej rodziny.
Dzisiaj jej rodziną jest także Chór Politechniki Morskiej, do którego trafiła - ludzie, którzy dają jej wsparcie i pozwalają przetrwać.
"Wyśpiewać Ukrainę" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny, w realizacji dźwiękowej Wawrzyńca Szwai - dziś po 22.
Posłuchaj reportażu Katarzyny Wolnik-Sayny
Dr n. med. Ryszard Kamiński - specjalista psychologii klinicznej, psychoterapeuta, superwizor (Zachodniopomorski Instytut Psychoterapii) w rozmowie z Agatą Rokicką.
 

Zobacz także

2023-02-08, godz. 06:00 "Sobota rano - parkrun na Arkonce" – reportaż Małgorzaty Furgi Czym jest parkrun? To bieg, trucht lub marsz na dystansie 5km z pomiarem czasu. W Szczecinie odbywa się w każdą sobotę o 9:00 w Parku Arkońskim i to przez… » więcej 2023-02-07, godz. 05:15 "Sąsiedzi Szewacha Weissa" - reportaż Agaty Rokickiej Sąsiedzi. Można od nich pożyczyć sól albo cukier. Można się z nimi pokłócić o zbyt głośno słuchaną muzykę. Zwyczajne, ludzkie sytuacje. Słowa nabierają… » więcej 2023-02-06, godz. 08:22 "Żona nazisty" - nowa powieść Sylwii Trojanowskiej Jest koniec 1939 roku. Mieszkańcy niemieckiego Szczecina żyją spokojnie i całkiem zwyczajnie. Codzienność Niemców prawie się nie zmieniła. W zupełnie… » więcej 2023-02-02, godz. 06:00 "Podejmij wyzwanie razem z nami" - reportaż Małgorzaty Furgi Od kliku lat w ramach Olimpiady Społecznej "Zwolnieni z Teorii" uczniowie polskich szkół realizują różne projekty. "Projekt 30" o którym opowiada reportaż… » więcej 2023-02-01, godz. 05:30 "Lubię sportową rywalizację" -reportaż Małgorzaty Furgi Bohaterka reportażu Katarzyna Bonifrowska niedawno obroniła pracę dyplomową i obecnie jest już absolwentką Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego… » więcej 2023-01-30, godz. 23:38 "Nie wyleczę się tylko z optymizmu" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Żeglarz, wykładowca akademicki, pasjonat historii, miłośnik sztuki. Ma nawet całkiem sporą galerię obrazów z morzem w tle. Przeżył wiele sztormów, nie… » więcej 2023-01-30, godz. 14:00 "Filip" - audiobook na podstawie prozy Leopolda Tyrmanda W Radiu Szczecin przypominamy audiobook "Filip". To adaptacja wydanej w 1961 roku powieści Leopolda Tyrmanda pod tym samym tytułem. Filip Vincel - tytułowy… » więcej 2023-01-26, godz. 15:50 Szczeciński Szlak Widokowy [ROZMOWA] O tym co warto zobaczyć w północnych dzielnicach Szczecina rozmawialiśmy w ostatniej Fonosferze. Gościem audycji był Artur Krzyżański twórca Szczecińskiego… » więcej 2023-01-27, godz. 09:26 "Zakręceni bardziej niż paprykarz" - reportaż Małgorzaty Furgi Polinę i Pawła Wierzchowców kojarzymy najczęściej ze zbiorami pocztówek, które są wyeksponowane w Muzeum - Galerii Pocztówek i Fotografii mieszczącej… » więcej 2023-01-25, godz. 06:00 "Dom dorosłych dzieci" - reportaż Alicji Pietruczuk Budowy mieszkań wspomaganych podejmują się organizacje pozarządowe, ale cały czas takich miejsc jest za mało. W supraskiej "Arce" koło Białegostoku dom… » więcej
56789