Aktywna sobota
Radio SzczecinRadio Szczecin » Aktywna sobota » Audycje
Aktywna Sobota
Aktywna Sobota
Marcin Paprocki
Marcin Paprocki
Ekipa West Side Polska
Ekipa West Side Polska
Maciej Obiegły
Maciej Obiegły
Kinguś
Kinguś
Adrian Michalski
Adrian Michalski
Łapki Kingusia są bardzo wygodne...
Łapki Kingusia są bardzo wygodne...
...głowa mniej, ale Michał dał radę.
...głowa mniej, ale Michał dał radę.
Tomasz Gierwiatowski
Tomasz Gierwiatowski
Aktywna Sobota cz.1 - Spłyną Odrę kajakiem by pomóc choremu chłopcu
Aktywna Sobota cz.2 - Gryfus i Kinguś czekają na Gryfusię, czyli maskotki szczecińskich drużyn
Dużo się działo w naszym studiu. Było o charytatywnym spływie kajakowym (do którego cały czas można dołączyć), a zbiórka na Gryfusię, czyli maskotkę szczypiornistek Pogoni była pretekstem, żeby porozmawiać o byciu maskotką drużyny sportowej. Oprócz tego zaprosiliśmy na jogę i bieg sztafet firmowych.

Zaczęliśmy od krótkiej rozmowy z Marcinem Paprockim ze Stowarzyszenia K2 Partners na temat NCDC Business Race, czyli biegu sztafet firmowych. Dwie ekipy Radia Szczecin już pilnie trenują do zawodów. Potem zajęliśmy się kajakami. O niezwykłym projekcie - "Spływ Odrą dla Sławka" opowiadali Bartosz Kozak, Rafał Gmiter i Darek Półgrabski. W dwa tygodnie chcą spłynąć Odrą, pokonać kajakiem 730 kilometrów i pomóc choremu nastolatkowi z Morzyczyna. W czasie spływu będzie trwała zbiórka na chłopca.

Druga godzina to zaproszenie na zajęcia jogi nad Jeziorem Szmaragdowym. Macieja Obiegłego ze Szkoły Jogi Jurka Jaguckiego pytaliśmy m. in. o to, czy każdy może ćwiczyć jogę. A potem do naszego studia przyszedł... niebieski wilk, czyli Kinguś, maskotka szczecińskich koszykarzy. Osobiście sprawdzaliśmy, czy strój jest wygodny, a o swojej niezwykłej pracy opowiadał Adrian Michalski, który od dwóch sezonów wciela się w rolę maskotki. Puszczaliśmy też rozmowę z Gryfusem, maskotką Pogoni Szczecin. W Gryfusa wciela się z kolei Tomasz Gierwiatowski ze Szczecińskiej Ligi Superbohaterów. Telefonicznie łaczyliśmy się z Robertem Jakubowskim z Pogoni Handball Szczecin, który opowiedział o zbiórce na Gryfusię.
 

Zobacz także

2020-05-02, godz. 07:49 Co był pierwsze: joga czy rower, czyli Rowerowa Joginka Gościem Aktywnej Soboty była Monika Leszko, która na Instagramie prowadzi profil Rowerowa Joginka. Tam dzieli się i zaraża innych swoimi aktywnościami, a… » więcej 2020-03-02, godz. 16:09 Złomem do Turcji, czyli Polonez Caro jedzie dla dzieci Naszymi gośćmi byli Lucyna Dunajska i Tomasz Badocha czyli Z1FSO Złombol Team. Szczecinianie zamierzają wystartować w tegorocznej edycji charytatywnego rajdu… » więcej 2020-02-15, godz. 06:51 Razem dookoła świata, czyli podróż dla żony Jadwiga i Ryszard Tunkiewiczowie w marcu ruszają w podróż dookoła świata. Oboje w tym roku kończą 70 lat. O planowaniu, marzeniach i ich spełnianiu opowiadali… » więcej 2020-02-07, godz. 21:20 Królowie boksu, czyli rodzinna droga na Olimp O sukcesach, treningach, planach i o tym, dlaczego warto trenować boks rozmawialiśmy z trenerem Radosławem Królem i dyrektorem ds marketingu Mariuszem Grabowskim… » więcej 2020-02-07, godz. 21:04 New York, New York, czyli marzenia spełniają się w biegu Henryk Rusiecki to biegacz nietuzinkowy. Szczecinianin już dwa razy ukończył nowojorski maraton i w swojej kategorii wiekowej osiągnął najlepszy rezultat… » więcej 2020-01-23, godz. 19:03 Rozpocząć rok w dobrym stylu, czyli co w modzie piszczy Co ubrać i jaki makijaż zrobić na karnawałowe bale czy studniówkę? Jak mądrze korzystać z wyprzedaży? O tym wszystkim rozmawialiśmy ze stylistką Sylwią… » więcej 2019-12-29, godz. 23:10 Strzelać czy nie, czyli Sylwester zwierząt Co roku wraca temat fajerwerków i zwierząt - zarówno tych domowych, jak i dzikich. Jak one odczuwają nasze głośne świętowanie? O tym mówili Marzena Białowolska… » więcej 2019-12-29, godz. 23:05 40 lat minęło, czyli biegowe urodziny pana Czesława Czesław Wiśniewski zaczął biegać dokładnie 1 stycznia 1980 roku. 1 stycznia 2020 podczas Szczecińskiego Biegu Noworocznego będzie świętował swój jubileusz… » więcej 2019-09-10, godz. 08:12 Ruszyły nabory do szkółek tenisowych SKT Zajęcia dla dzieci i dorosłych. Dla początkujących i zaawansowanych. Czym są szkółki tenisowe, kto może się do nich zapisać i co daje gra w tenisa -… » więcej 2019-09-01, godz. 10:53 Przejażdżka z Kubicą, czyli o niezwykłej pasji Krzysztofa Zaremby Na co dzień polityk, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Krzysztof Zaremba opowiedział nam o swojej pasji, jaką jest motoryzacja. I o swoim spotkaniu z Robertem… » więcej
12345