Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór
Fot. twitter.com/pisorgpl
Fot. twitter.com/pisorgpl
Polski Ład, kompleksowy program reform ogłoszony przez Zjednoczoną Prawicę, ma m.in. radykalnie zmienić oblicze i kondycję polskiej rodziny i nadać gospodarce modernizujący napęd. Gdzie są jego mocne, a gdzie słabsze strony? I jak wpłynie on na polską rzeczywistość w najbliższych latach?
Fot. pogonszczecin.pl
Fot. pogonszczecin.pl
Brązowy medal i wielka feta na szczecińskich bulwarach - tak
zakończył się sezon 2020/21 dla Pogoni Szczecin. Portowcy zajęli 3
miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo Polski za Rakowem Częstochowa i
Legią Warszawa. Co było kluczem do sukcesu? Czy można jednak było
ugrać więcej? Jak wypadniemy w europejskich pucharach?
Fot. Sebastian Wołosz
Fot. Sebastian Wołosz
Szczecińskie aktywistki Strajku Kobiet już nie walczą ze skwerem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Teraz chcą, żeby ich szyld zawisł na przyszłym rondzie przy Energetyków. I jest pytanie, czy nie lepiej poczekać, aż historia oceni?
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Jeszcze wczoraj liczyła na skróconą kadencję i szykowała do przejęcia władzy. Dziś pruje się w szwach, jej politycy wprost kwestionują przywództwo Borysa Budki i lewicowy kurs, jaki wytyczył partii. Czy Platforma Obywatelska przetrwa w obecnym kształcie?
Fot. www.prezydent.pl/Jakub Szymczuk/KPRP
Fot. www.prezydent.pl/Jakub Szymczuk/KPRP
Prezydent USA Joe Biden przyjął zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy i pojawił się na szczycie B-9, co wywołało w Polsce liczne komentarze. Jak, w tym kontekście, ocenić obecne relacje polsko-amerykańskie?
Fot. pixabay.com / HeungSoon (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / HeungSoon (CC0 domena publiczna)
Osoby, które dostały pierwszą dawkę szczepionki na Covid-19 mogą kontaktować się z punktami szczepień w sprawie przyspieszenia terminu drugiej dawki. Według prognoz po 15 maja liczba zgłaszających się na szczepienie będzie maleć w stosunku do rosnącej liczby szczepionek. Czy uzyskamy zbiorową odporność?
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Pracodawca będzie miał prawo do wyrywkowej kontroli pracowników na obecność alkoholu i narkotyków. Takich zmian w prawie domagał się Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw, a rząd podjął pracę nad projektem. Czy sprawdzanie trzeźwości w miejscu zatrudnienia jest potrzebne?
1234567