Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór
Fot. twitter.com/KancelariaSejmu
Fot. twitter.com/KancelariaSejmu
Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zapowiada rychły powrót uchwały o Rosji jako kraju wspierającym terroryzm. W jakim kształcie wróci? I czy dopisek o odpowiedzialności Moskwy także za Smoleńsk, co sprawiło, że opozycja zerwała głosowanie, to był uzasadniony powód, czy polityczny pretekst?
Prezydent Andrzej Duda. źródło: prezydent.pl.
Prezydent Andrzej Duda. źródło: prezydent.pl.
Prezydent podpisał nowelę Kodeksu karnego – a w nim m.in. bezwzględne dożywocie, podwyższony górny pułap kary wiezienia i… konfiskatę pojazdu prowadzonego przez pijanego kierowcę. Jak oceniamy te zmiany?
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Kosmiczna, oderwana od rzeczywistości kwota zasądzona przeciwko prezesowi PiS i szokujące kulisy wycieków informacji z prokuratury do polityków opozycji, każą zadać pytanie o rolę części polskiego wymiaru sprawiedliwości. Czy to jeszcze sędziowie i prokuratorzy, czy politycy w togach, już jawnie zaangażowani w walkę polityczną?
Fot. Robert Stachnik, Radio Szczecin
Fot. Robert Stachnik, Radio Szczecin
W weekend wyruszy konwój z darami w ramach akcji Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach. Natomiast w naszym kraju trwa zbieranie darów w ramach Szlachetnej Paczki. Czy w dobie inflacji nie brakuje darczyńców?
Fot. Maciej Papke, Radio Szczecin
Fot. Maciej Papke, Radio Szczecin
Rząd zaprezentował system dopłat do paliw gazowych w 2023 roku. Wsparcie obejmie gospodarstwa domowe oraz odbiorców wrażliwych, jak szkoły, przedszkola, placówki medyczne, wspólnoty mieszkaniowe. Natomiast dziś rusza przyjmowanie wniosków o dodatek dla gospodarstw domowych, które używają energii elektrycznej do ogrzewania. Jakie znaczenia ma ta pomoc?
Źródło: twitter.com/LaczyNasPilka
Źródło: twitter.com/LaczyNasPilka
Po 36 latach polscy piłkarze ponownie wywalczyli awans i nadal grają na Mundialu. W niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Francją o awans do ćwierćfinału. Czy po przegranej 0:2 z Argentyną mamy jakiekolwiek szanse na zwycięstwo z obecnymi mistrzami świata?
Na największych internetowych platformach zakupowych już teraz zanotowano więcej incydentów cyberzagrożeń niż w całym ub. roku. Jak się przed tym bronić, zwłaszcza w okresie przedświątecznej gorączki?
1234567