Czekolada
Radio SzczecinRadio Szczecin » Czekolada
Kendrick Lamar, Reuben James, czy Ella Mai wydali nowe płyty i jest spora szansa, że dziś ich posłuchamy. W Czekoladzie oczywiście znacznie więcej muzycznych gości - kompozycje niektórych sprawdzimy po raz pierwszy, będą to np. Jelly Cleaver, czy Sarah Williams White.
Gabriels, Kehlani, PJ Morton, Marcin Januszkiewicz & Kuba Więcek - między innymi oni dziś z nowościami. Zagra też dla nas kilka coverów - np. w związku z urodzinami artystów niekoniecznie soulowych. :) Będą także covery premierowe - tu Rita Pax i Raheem DeVaughn.
Ciężko w to uwierzyć, ale to już Czekolada nr 500! Dziś z tej okazji będziemy się relaksować, w końcu mamy długi weekend. Muzycznie odwiedzą nas np. Esther Phillips, Mapei, Stevie Wonder, Zretro, Zaki Ibrahim, czy Alice Russell.
Dziś pomieszamy sporo różnych dźwięków, bo będą bity Stro Elliota, Amber-Simone i Yuna z nowymi epkami, czy solowy projekt Olivera Sima z The xx. Zagra też funk w różnych ujęciach - tu projekt STR4TA, P.Unity, czy Kaelin Ellis. A King Garbage przedstawią swoją wizję na nowoczesne nawiązania do soulu.
A Święta kończymy w Radiu Szczecin soulowo - razem z robiącą duże wrażenie płytą SAULT, debiutem Omara Apollo i jazzową premierą od Niechęci. Będzie też rocznica związana z pewnym soulowym debiutem na scenie, zapowiemy pewien szczeciński koncert, a zaczniemy od świętowania z kurczakami i pisankami.
Klimat szykuje nam się raczej powolny, relaksujący, ale i z utworami mocno angażującymi w odbiór. :) Z nową płytą wpadnie do nas Fana Hues, za to Ella Mai i Sabrina Claudio z zapowiedziami. Cory Henry dorzuci trochę rytmu, a Sudan Archives przedstawi naprawdę ciekawy, nowy singiel. A to tylko jakieś 20% planów na dziś. Ruszamy o 23:00!
Dziś w Czekoladzie głównie premiery, chociaż zaczniemy od pewnych urodzin i Grammy. A później w głośnikach między innymi Mahalia, Emma Noble, Kendra Morris, Tank and the Bangas, Trombone Shorty, czy Fieh.

Start o 23:00!
Dziś gościem Czekolady będzie amerykański wokalista soulowy Curtis Harding. W listopadzie ukazał się jego trzeci album "If Words Were Flowers", o którym na pewno porozmawiamy. Nie pominiemy też współpracy z CeeLo Greenem, czy Jazmine Sullivan. W rozmowie także o modzie, medytacji, czy aktorstwie, a w tle dużo świetnej muzyki!

Zapraszam o 23:00. :)
Dziś po 23:00 witamy muzycznie wiosnę, wracamy do pewnej klasycznej płyty z lat 70., sprawdzamy co nowego wydali Allysha Joy, Full Crate, czy Monophonics. Wrócimy też do początków kariery Ampa Fiddlera i sprawdzimy, kto będzie gościem Czekolady za tydzień.
Dziś 89 urodziny świętuje Quincy Jones, a jutro będą 79 urodziny Sly'a Stone'a - na pewno odnotujemy te wydarzenia w Czekoladzie. Sprawdzimy też, co nowego przygotowali dla nas Jordan Stephens, Ego Ella May, Lucky Day, czy Sly Johnson.

Zaczynamy tradycyjnie o 23:00!
1234567