Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » TECHNOLOGIE
GIERMASZ-Technologie na 29.10.22
Wielokrotnie w naszych dyskusjach na tematy technologiczne padało wiele krytycznych słów pod adresem korporacji, które pod płaszczykiem szczytnych (na przykład ekologicznych) celów, maksymalizują swoje zyski. Po tym, co dzisiaj usłyszeliśmy od naszego eksperta Radka Lisa, w kontekście nowych przepisów dotyczących gniazd ładowania i samych ładowarek - cóż, znowu parę cierpkich słów nam się wymsknęło. Poza tym, same podwyżki, bo przecież każda okazja jest ku temu dobra, prawa?
GIERMASZ-Technologie na 22.10.22
Współdzielone konta na największej platformie streamingowej spędzają sen z powiek korporacji. Odpowiedzią mają być nowe plany taryfowe - między innymi o tym rozmawiamy z naszym technologicznym ekspertem Radkiem Lisem. Poza tym, zastanawiamy się nad przyszłością tabletów, gdy jeden z większych graczy na rynku nawet nie wysila się organizacją specjalnej konferencji przedstawiającej nowości. Dyskutujemy także o pomysłach dotyczących walki ze zjawiskiem pornografii w sieci dostępnej dla najmłodszych.
GIERMASZ-Technologie na 15.10.22
Stało się - ludzkość zmieniła trajektorię obiektu przemieszczającego się w kosmosie. Między innymi o tym opowiada nasz technologiczny ekspert Radek Lis. Poza tym, jak się okazało, najnowszy system "wykrywania wypadków" komunikacyjnych działa w sposób zaskakujący dla samych twórców z bardzo znanej korporacji. Nie spodziewali się pewnie też, że ich najnowszy smartwatch może przysporzyć właścicielowi zgoła niecodziennych, wybuchowych wrażeń...
GIERMASZ-Technologie na 08.10.22
Od przyszłego roku gniazdo ładowania w każdym elektronicznym urządzeniu ma być tylko jednego typu. Między innymi o tym dyskutujemy z naszym technologicznym ekspertem Radkiem Lisem, oczywiście wietrząc tu spisek i sceptycznie podchodząc do zapewnień o "ekologii". Poza tym, kwitujemy śmiechem cenę najnowszego ultra-telewizora-w-ultra-technologii. Tak, cena też jest "ultra". Nasz redakcyjny kolega opowiada też o kartach graficznych, które mają być alternatywą dla droższych urządzeń.
GIERMASZ-Technologie na 01.10.22
Miliony maili, wyszukań, tysiące godzin nagrań video - oto nasza minuta w internetowym świecie. O raporcie aktywności w sieci rozmawiamy z naszym ekspertem technologicznym Radkiem Lisem. Poza tym, dyskutujemy o obronie przestrzeni kosmicznej (wszak jesteśmy specjalistami wychowanymi na katastroficznym kinie akcji lat 90-tych) czy kolejnych echach wstrętnej agresji rosyjskiej na Ukrainę. Oczywiście, niestety, ta walka toczy się również w cyberprzestrzeni.