Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » RECENZJE
Etherborn
Etherborn
Ja to zawsze dostanę ciekawy tytuł do recenzji w naszym Giermaszu. Może pamiętacie zeszłoroczne The First Tree? Tam staraliśmy się znaleźć sens istnienia, swoje miejsce na ziemi... nie inaczej jest tym razem, ponieważ przyszło mi recenzować Etherborn. To gra studia Altered Matter, w której wcielamy się w istotę, która przypomina człowieka i szuka sensu swojego życia. Ciężko powiedzieć cokolwiek o fabule w Etherborn, ponieważ jak to bywa w grach logicznych, takich tytułach zadających życiowe znaki zapytania, możemy ją wytworzyć sami w naszej wyobraźni. Wątek fabularny został ograniczony do minimum, dlatego musimy się postarać zinterpretować historię sami. Taki sposób rozgrywania akcji ma swoich fanów i przeciwników.

Grę do recenzji dostaliśmy od sklepu internetowego GOG.com
GIERMASZ-Recenzja Etherborn

Gracze skupiają się na tytule gry - Etherborn, czyli urodzony w eterze? Według definicji eter jest substancją wypełniającą cały Wszechświat. Możemy więc wnioskować, że główny bohater gry to postać pochodząca z kosmosu. Główny bohater wygląda jak manekin, jednak jest przezroczysty i widać jego organy wewnętrzne. Może dlatego, że jest nowo zrodzoną postacią i musi dopiero się ukształtować? Tego nie wiem, to tylko moje przemyślenia i moja interpretacja.

Twórcy gry, przygotowali dla nas kilka lokacji, ponieważ jest to platformówka - przyjdzie nam głównie skakać, omijać przeszkody i rozwiązywać łamigłówki. Główny bohater gry łamie wszelkie zasady grawitacji, wiec będziemy musieli wyrwać swoje myślenie poza ramki logicznego myślenia. To znaczy...szukać nietuzinkowych rozwiązań. Kiedy nasz bohater podchodzi do zaokrąglonych krawędzi planszy, ta obraca się tak, że ściana staje się podłogą. Naszym głównym celem jest szukanie i zbieranie kul energii. Określona ich liczba odblokowuje nowe elementy. Czasami jest po prostu trudno, bo nie ma żadnych podpowiedzi - nie raz się zaciąłem i zastanawiałem nad tym, co zrobić, żeby przejść dalej.

Etherborn to gra, która porusza życiowe tematy, wzbudza nasze refleksje - pomaga w tym zdecydowanie ścieżka dźwiękowa i oprawa graficzna. Gra przeznaczona zdecydowanie na popołudniowe lub wieczorne odprężenie. Przejście tytułu zajęło mi prawie 3 godziny. Jako gra logiczna wypada średnio. Cena jest zdecydowanie za wysoka - nie warto tyle za nią wydać. Poczekajcie lepiej na wyprzedaże i wtedy spróbujcie zagrać w ten tytuł.
 

Zobacz także

2021-01-16, godz. 06:00 MXGP 2020 [PlayStation 5] Z wyścigami motocyklowymi nie jest mi zbytnio po drodze, więc tym chętniej chciałem sprawdzić MXGP 2020, czyli najnowszą odsłonę licencjonowanej serii… » więcej 2021-01-16, godz. 06:00 Genshin Impact [PlayStation 4] [Od redakcji: Oczywiście, skoro gra jest darmowa (z mikropłatnościami), każdy z Was może ją przetestować na własną rękę. Potraktujcie więc poniższy… » więcej 2021-01-16, godz. 06:00 Death Tales [Switch] W ogóle nie planowałem ogrywania tego tytułu. Nie jest to produkcja, która zwróciła moją uwagę zapowiedziami przed premierą. Ale pojawiła się okazja… » więcej 2020-12-19, godz. 06:00 Cyberpunk 2077 - recenzja pierwsza [Xbox Series X] Cyberpunk 2077 to świetna, ocierająca się o idealną notę gra w gatunku RPG. Dwójka naszych recenzentów jest co do tego zgodna. Oczywiście mamy świadomość… » więcej 2020-12-19, godz. 06:00 Immortals Fenyx Rising [PlayStation 4] Rażący piorunami Zeus, walki tytanów, czy naszpikowany bogami Olimp - tak wiem, że u wielu z Was sam dźwięk tych haseł wywołuje zapewne niezbyt przyjemne… » więcej 2020-12-19, godz. 06:00 Devil May Cry 5 Special Edition [PlayStation 5] Weź tu człowieku bądź mądry... Nie grałem na poprzedniej generacji, tytuł dostaliśmy do recenzji - więc trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie… » więcej 2020-12-12, godz. 06:00 World of Warcraft: Shadowlands [PC] Dziś zabieram Was w świat, który znam niemal jak własną kieszeń. Świat, w którego meandry nadal, od przeszło 15 lat, zagłębia się prawie pięć milionów… » więcej 2020-12-12, godz. 06:00 Godfall [PlayStation 5] Odpala człowiek te wszystkie trailery: a tam super-next-genowa-grafika, świetnie wyglądająca walka, epicka historia wprowadzana przez elegancki filmik... Chyba… » więcej 2020-12-12, godz. 06:00 Empire of Sin [PlayStation 4] Gangsterskie klimaty praktycznie nigdy nie wychodzą z mody. Mam na myśli to klasyczne podejście do mafii - czas prohibicji, szerokie kapelusze, eleganckie garnitury… » więcej 2020-12-12, godz. 06:00 Spirit of the North: Enhanced Edition [PlayStation 5] Nowa generacja konsol to niebywała okazja, by na grze zarobić jeszcze kilka dolarów. Tym tropem poszli twórcy gry Spirit of the North, wypuszczając na PlayStation… » więcej
12345