Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU
GIERMASZ-Program z 04.12.21
Cztery recenzje w tym Giermaszu. Zaczynamy od naprawdę udanej kolejnej odsłony serii, którą kocha wielu fanów piłki nożnej. Łukasz Rabikowski poprowadził swoją drużynę przez całą rundę w Football Manager 2022 i poleca. Andrzej Kutys musiał się zmierzyć z odwiecznym dylematem recenzenta kolejnej odsłony serii o Kieszonkowych Potworach - Pokémon Brilliant Diamond sprzedaje się jak szalone, jest fajne - ale w kategorii jRPG nie jest to szczytowe osiągnięcie gatunku. I chyba także cyklu o "poksach". Bartek Czetowicz wrócił zdrowy do redakcji, to i dwie recenzje przygotował. Nie ma co prawda kącika gramy po polsku - ale jest recenzja polskiej gry. Szkoda, że odbiór bardzo dobrej fabuły w War Mongrels psują błędy w samej rozgrywce. Z kolei próbę pozyskania nowych fanów dla znanej marki można uznać za udaną. Turowe RPG Ruined King: A League of Legends Story jest udanym rozszerzeniem słynnego uniwersum. Oprócz recenzji jeszcze jeden kącik - o technologiach jak zawsze opowiada nasz ekspert Radek Lis.
GIERMASZ-Program z 27.11.21
Życie nas dopadło i z przyczyn różnych - chorób, przeprowadzek, nawału obowiązków wszelakich - tym razem z recenzjami bardzo skromnie w tym programie (choć pamiętajcie, że chociażby tydzień temu tekstów i dźwięków z opiniami przygotowaliśmy całą masę). Przy czym, opisywana przez Jarka Gowina miała pewnie taki budżet, że można by pół indyczej branży obdzielić... Kolejna odsłona ultra-hitowe serii strzelanek, Battlefield 2042, to porządnie zrealizowana zabawa, choć ma swoje bolączki (wieku dziecięcego?). Ale oczywiście zakładamy, że gra doczeka się kolejnych aktualizacji. Sprawdziliśmy też aktualności w branży gier, ciekawe rzeczy się dzieją - śmieszne, smutne, straszne, dające nadzieję... Poetycko się zrobiło, więc wracamy na ziemię i rozmawiamy też o nowościach technologicznych, jak zawsze z naszym ekspertem Radkiem Lisem. Andrzej Kutys i Michał Król dyskutowali także w kąciku Gramy po polsku. I jeszcze Stare, ale jare The Legend of Zelda: Ocarina of Time. To wciąż kultowy klasyk, ale i do dzisiaj bardzo grywalna produkcja
GIERMASZ-Program z 20.11.21
Zaczynamy "z wysokiego C" - czyli od recenzji najnowszej odsłony ultra-hitowej serii sieciowych strzelanek (plus jak zawsze krótka i intensywna kampania singlowa). Jarek Gowin zwraca jedynie uwagę, że w Call of Duty: Vanguard zabrakło mu "tego czegoś" - ale i tak zabawa jest, jak zawsze, przednia. Andrzej Kutys wziął udział w wielkiej wojnie aniołów z demonami w mocno ezoterycznym jRPG Shin Megami Tensei V. Fani powinni być (nomen omen) wniebowzięci. Michał Król, oprócz tego, że jak zawsze przygotował kącik Gramy po polsku - to i rodzimą produkcję zrecenzował. Konsolowa wersja gry "z dreszczykiem", Chernobylite gorąco polecamy. Za to, niestety, powrót świetnych klasyków w odświeżonej wersji zawodzi. Bartek Czetowicz wytyka błędy i problemy z Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition. Mieliśmy też większe nadzieje związane z Disciples: Liberation. Jednak w ocenie Łukasza Rabikowskiego, temu izometrycznemu RPG sporo brakuje do doskonałości. W tym wydaniu Giermaszu nie zabrakło także kącika technologicznego z naszym ekspertem Radkiem Lisem.
GIERMASZ-Program z 13.11.2021
Albo wyrównaliśmy rekord - albo go pobiliśmy (ale nie chce nam się sprawdzać, bo za dużo roboty, heh): sześć recenzji w tym wydaniu Giermaszu. Zaczynamy od świetnej zręcznościowej (pamiętajcie, to nie symulator) "samochodówki". Bartek Czetowicz oczywiście świetnie się bawił w Forza Horizon 5. Równie dobrze, razem z rodziną, bawił się Michał Król. Ale to było do przewidzenia, skoro to Mario Party Superstars. Za to Łukasz Rabikowski rozdarty z oceną Age of Emipres IV. Ta seria strategii jest dla niego kultowa, a "czwórka" nie do końca spełniła gigantyczne oczekiwania jakie miał. Za to Andrzej Kutys bardzo poleca grę, która mogła nawet nie trafić na Wasz "radar" - tymczasem, fani zręcznościowej zabawy i metroidvanii absolutnie nie powinni F.I.S.T.: Forged In Shadow Torch przegapić. Jarek Gowin przetestował kolejną odsłonę serii "filmowych" gier grozy. The Dark Pictures: House of Ashes zdecydowanie poleca. I jeszcze krótka rozmowa o Crysis Trilogy Remastered - Michał Król uznaje, że zwłaszcza "dwójka" i "trójka" po latach się bronią. I jeszcze dwa stałe kąciki: gramy po polsku, oraz z Radkiem Lisem rozmowa o nowych technologiach.
123