Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU
GIERMASZ-Program z 26.11.22
Skoro trwa piłkarski Mundial, to po prostu nie mogliśmy zacząć inaczej tej audycji, jak nie od recenzji kolejnej odsłony słynnej serii piłkarskich managerów. Bartek Czetowicz, chociaż zauważa, że nowości niewiele, to i tak ocena Football Manager 2023 bardzo wysoka się pojawia i frajda z gry jest ogromna. Jarka Gowina natomiast naturalnie rozbawiło Goat Simulator 3, bo otwarty świat w tym "symulatorze kozy" jest stworzony do robienia niestworzonych rzeczy. Andrzej Kutys uspokaja "komputerowców", że konwersja z konsoli Marvel's Spider Man: Miles Morales jest zrobiona jak trzeba. Niestety, za to Michał Król nie był zadowolony po ograniu strzelanki Gungrave G.O.R.E. Być może jest tu potencjał, ale niezbyt wykorzystany. W tym programie także oczywiście kącik technologiczny z naszym ekspertem Radkiem Lisem. Gramy też po polsku, czyli Michał Król sprawdził, co dzieje się u naszych studiów tworzących gry.
GIERMASZ-Program z 19.11.22
Dwie gry, które (na ten moment) są dostępne tylko i wyłącznie na jednej z dwóch konsol. Zaczynamy od "dychy" dla God of War Ragnarök (PS5) od Michała Króla - wspaniała to gra akcji w świecie nordyckich wierzeń, wyglądająca "jak milion dolarów". Za to Bayonetta 3 (Switch) może nie olśniewa grafiką, za to błyszczy znakomitą rozgrywką. A przecież, co podkreśla Andrzej Kutys, klasycznych slasherów w ostatnich czasach nie wychodzi zbyt dużo. Dwie recenzje wybornych produkcji uzupełniamy naszymi stałymi punktami programu. Czyli oczywiście rozmawiamy z naszym technologicznym ekspertem Radkiem Lisem, między innymi o permanentnej inwigilacji podczas rozpoczynającego się właśnie Mundialu. Michał Król przygotował też kącik Gramy po polsku - "gotuje się" bardzo w polskim gamedevie. A na koniec przegląd aktualności w branży, tu również nie brakuje kontrowersji...
GIERMASZ-Program z 12.11.22
Cztery recenzje i w większości przypadków będziemy Wam opisywane produkcje polecali. Zresztą, Call of Duty: Modern Warfare II dostało od Bartka Czetowicza maksymalną ocenę, więc nie ma żartów i fani sieciowych strzelanin (i filmowych, reżyserowanych przygód dla jednego gracza) po prostu muszą spróbować. Także Michał Król bardzo chwali kontynuację i niezwykłą opowieść w średniowiecznych klimatach czyli A Plague Tale: Requiem (recenzję przeczytał Andrzej, bo Michał chory). Mamy też coś dla fanów czegoś "z dreszczykiem" - może The Chant nie jest jakąś super produkcją, ale Jarek Gowin nie narzeka. Z kolei Andrzej Kutys zastanawia się nad oceną New Tales from the Borderlands. Na pewno nie jest to gra zrobiona "na kolanie", ale scenariuszowi nieco zabrakło, choć wykonanie bardzo ładne. I jeszcze kącik technologiczny, w którym jak zawsze bryluje nasz ekspert Radek Lis.
GIERMASZ-Program z 05.11.22
Chociaż w ostatnich latach seria przeżywała (delikatne) wzloty i upadki - oczywiście patrząc na listy sprzedaży - to można powiedzieć, że Call of Duty: Modern Warfare II znowu "zamiata" rynkiem. A pierwszymi wrażeniami z tej strzelanki dzieli się Bartek Czetowicz. Poza tym, Jarek Gowin ma pewien problem z oceną super-bohaterskiego Gotham Knights. W zasadzie jest fajnie, chociaż "technikalia" są niezawsze satysfakcjonujące. Podobnie jak w komputerowej wersji platformówki Sackboy: Wielka Przygoda. Andrzej Kutys czeka na łatkę, aby w pełni cieszyć się tą bardzo dobrą grą na swoim Steam Decku. I jeszcze Mount & Blade: Bannerlord II. Tu nie ma żadnych wątpliwości, że ten symulator średniowiecznego rycerza jest po prostu świetny, co z zadowoleniem ogłasza Bartek Czetowicz. Nie zabrakło także kącika technologicznego, który jak zawsze przygotował nasz ekspert Radek Lis.
1234