Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU
Giermasz #414
Giermasz #414
GIERMASZ-Program z 19.09.20
Tak - w tym programie głównie opowiadamy o odświeżonych wersjach gier. Wyszło to lepiej lub gorzej, w zależności od danego przypadku, ale ostatecznie każdy z nich może zainteresować fanów gatunku. Jeżeli lubisz RPG i przymkniesz oko na pewne niedoskonałości grafiki, to Jarek Gowin poleca Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning. Nieco gorzej z remasterem poradzono sobie w przypadku Commandos 2 & Praetorians: HD Remaster Double Pack - ale fakt faktem, jak mówi Bartek Czetowicz, ogólnie to dobre gry. Z kolei odnowionemu Final Fantasy Crystal Chronicles: Remastered Edition dbałości o jakość poprawek odmówić nie można, choć zdaniem Andrzeja Kutysa w porównaniu do głównych odsłon serii tu jednak widać zdecydowanie mniejszy rozmach tego projektu. A program zaczynamy od recenzji gry... no też nie nowej, Michał Król serię uwielbia, acz eFootball PES 2021 jest trudne do oceny. Jak kupujesz pierwszy raz, super - ale co, gdy masz poprzedniczkę? W studiu także Radek Lis, czyli mamy Technologie a Michał Król przygotował kącik Gramy po polsku.
Giermasz #413
Giermasz #413
GIERMASZ-Program z 12.09.20
Fani wirtualnej koszykówki od kilku lat nie mają wyboru i muszą kupować co roku kolejne odsłony serii od 2K. Chociaż, do słowa "muszą" cudzysłów jest nieodzowny, bo - i twórcy znowu to zrobili - zdaniem Bartka Czetowicza najnowsze NBA 2K21 kontynuuje bardzo dobrą passę udanych produkcji w serii. Jarek Gowin wcielił się tymczasem w rolę superbohatera. I to nie jednego, bo w Marvel's Avengers ich nie brakuje. Gra to udana, choć nie ustrzegła się błędów. Podobnie można oceniać Immortal Realms: Vampire Wars. Chociaż - i to ważne zastrzeżenie - jak zwraca uwagę Andrzej Kutys, raczej nie jest to strategia dla hardkorowych fanów gatunku. Michał Król sprawdził z kolei, jak smartfonowy hit prezentuje się na konsoli. The Alto Collection urzeka oprawą i chociaż sterowanie jest banalnie proste, to daje dużo frajdy także wyrobionym graczom. W studiu pojawił się też Radek Lis, czyli powiemy, co dzieje się w świecie nowych technologii. Michał Król zaprasza też do kącika Gramy po polsku.
Giermasz #412
Giermasz #412
GIERMASZ-Program z 05.09.20
Jedno zdecydowane "tak", jedno "tak, ale" - i dwa razy "nie, chociaż"... To skrótowy opis recenzji w tym Giermaszu. Jarek Gowin bardzo poleca postapokaliptyczne izometryczne RPG, najnowsze Wasteland 3 nie bierze jeńców. Michał Król nieco mniej entuzjastyczny w recenzji Shing! - polska chodzona bijatyka mogłaby mieć alternatywny system sterowania. W przypadku Project CARS 3, zdaniem Bartka Czetowicza, jest więcej minusów niż plusów. Tylko niezły model jazdy, wyłącznie pod pada i stanowczo za dużo żmudnego "farmienia". A w opartym na anime Kandagawa Jet Girls według Michała Króla powinno być znacznie więcej zawodów (jeżdżenie na skuterach wodnych), zamiast gadania i scenek przerywnikowych. Ale fani serialu anime mogą to ocenić inaczej. Andrzej Kutys porozmawiał za to z Konradem Rawińskim z Wargaming.net - niezwykle popularne w Polsce World of Tanks ma 10 lat. W studiu pojawił się też Radek Lis w kąciku technologicznym. Michał Król nie tylko gra w polskie produkcje, ale jest i gospodarzem działu Gramy po polsku.
Fall Guys: Ultimate Knockout
Fall Guys: Ultimate Knockout
GIERMASZ-Program z 29.08.20
Nie od dzisiaj wiadomo, że ilość premier w ostatnim czasie potrafi wręcz przytłoczyć. Twórcy walczą o uwagę graczy na wszelkie sposoby. Nie zawsze się udaje. Ale, czasami, wydarza się to, co stało się udziałem Fall Guys: Ultimate Knockout - ta produkcja już stała się swego rodzaju fenomenem. Dyskutują o tym Jarek Gowin, Michał Król i Andrzej Kutys - oczywiście, każdy z nich niejedną rundkę w tym sieciowym (acz bardzo nietypowym) battle royale rozegrał. Zaliczyliśmy też niejedno pole golfowe - Andrzej Kutys chwali rozgrywkę w PGA 2K21. Ograliśmy również wielkie, heroiczno-rycerskie RPG w izometrycznym rzucie, Jarek Gowin polubił się z Pathfinder: Kingmaker. Z kolei Bartek Czetowicz zmagał się z trudnymi przeciwnikami w "soulsowym" RPG akcji Mortal Shell i jak na możliwości niewielkiego zespołu twórców jest naprawdę dobrze. Mamy też kąciki eksperckie - czyli Radek Lis opowiada o nowościach branży nowych technologii, a Michał Król trzyma rękę na pulsie polskiego gamedevu.
12