Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU
Giermasz #431
Giermasz #431
GIERMASZ-Program z 16.01.21
Oficjalnie możemy ogłosić, że zainaugurowaliśmy rok 2021. Pierwszą recenzją, gry wydanej w styczniu, jest test produkcji traktującej o wyścigach motocrossowych MXGP 2020. Testował Michał Król - i poleca. Tylko pamiętajcie, żeby dostosować do siebie poziom trudności, bo na tych wyższych ustawieniach nie ma zmiłuj. Andrzej Kutys nadrobił zaległość (premiera na konsoli przenośnej w grudniu 2020) i sprawdził chodzoną bijatyko-platformówkę Death Tales. Cóż, nasz recenzent widzi tu sporo niewykorzystanego potencjału. Z kolei od premiery Genshin Impact trochę czasu minęło, ale to gra rozwijana niemalże nieustannie, do oczywiście jest do ściągnięcia za darmo - acz nasz kolega Łukasz Rabikowski zwraca uwagę, że "monetyzacja" jest tu dosyć, powiedzmy, ofensywna. Sprawdziliśmy, w jakim stanie ta produkcja jest kilka miesięcy po premierze. I jeszcze dwa kąciki - Michał Król sprawdził, co dzieje się w polskiej branży. A Radek Lis tradycyjnie śledzi newsy technologiczne.
Giermasz #430
Giermasz #430
GIERMASZ-Program z 09.01.21
Skoro podsumowaliśmy już gry i branżowe wydarzenia minionego roku, oczywiście patrzymy już w przyszłość, czas na przygotowanie się do 2021 roku na naszych konsolach i komputerach. Ale pamiętajcie, że to dosyć szalona i nieprzewidywalna branża. Przełożone premiery "pewniaków"? No przecież to nie pierwszyzna... Więc potraktujcie ten program z niejakim dystansem. Michał Król i Andrzej Kutys dyskutują o grach, na które czekamy w 2021 roku. Pamiętając, że: po pierwsze - ich daty premier albo jeszcze nie są ujawnione, albo mogą się zmienić (chociaż parę dat wydaje się niezagrożonych?). A po drugie? Pewnie i tak nie powiedzieliśmy o bardzo wielu produkcjach, które mogą namieszać na rynku. Ale to dopiero przed nami - i szczerze mówiąc, tradycyjnie jesteśmy podekscytowanymi graczami z nadzieją na wspaniały rok. Rozmawiamy zarówno o polskich możliwych premierach, jak i tych z całego świata. I mówimy też - tradycyjnie - o nowych technologiach, nasz ekspert Radek Lis czeka na targi CES.
Giermasz #429
Giermasz #429
GIERMASZ-Program z 02.01.21
Ten program dłuższy od pierwszej części podsumowania, bo tradycyjnie w drugiej połowie roku mamy i więcej premier. Tak jak tydzień temu Michał Król i Andrzej Kutys przedstawią najciekawsze naszym zdaniem produkcje 2020 roku (spotkanie całej redakcji odwołaliśmy z powodu pandemii). Nie zawsze są to gry wybitne - choć oczywiście takie się i tu znajdą - my po prostu staraliśmy się wybrać tytuły, przy których się naprawdę dobrze bawiliśmy. Niezależnie od tego, czy to wielka produkcja AAA czy mały, niezależny "indyk". Zdarzają się też remastery i inne odnowione wersje. Nie typujemy gry roku (choć swoich ulubieńców też mamy), w drugiej części przedstawiamy produkcje, które recenzowaliśmy od lipca do grudnia.

Kolejność przypadkowa: Ghost of Tsushima, F1 2020 Edycja Deluxe Schumacher, SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom - Rehydrated, Pathfinder: Kingmaker, EA SPORTS UFC 4, Destroy All Humans!, 13 Sentinels: Aegis Rim, Super Mario 3D All-Stars, eFootball PES 2021, NBA 2K21, The Alto Collection, Wasteland 3, The Survivalists, Monster Truck Championship, DiRT 5, Crash Bandicoot 4: It's About Time, Star Wars: Squadrons, Mafia: Definitive Edition, Hades, Pikmin 3 Deluxe, Ghostrunner, Assassin's Creed Valhalla, Watch Dogs Legion, Call of Duty: Black Ops Cold War, Hyrule Warriors: Age of Calamity, Observer: System Redux, Demon's Souls, Sackboy: Wielka Przygoda, Football Manager 2021, Immortals Fenyx Rising, Devil May Cry 5 Special Edition, Cyberpunk 2077, honorowe wzmianki: Fall Guys: Ultimate Knockout, Among Us
Giermasz #428
Giermasz #428
GIERMASZ-Program z 26.12.20
Jak zawsze na przełomie roku podsumowujemy minione 12 miesięcy. Tym razem nie mogliśmy się niestety razem spotkać z całą redakcją Giermaszu (wiadomo, pandemia) - więc Michał Król i Andrzej Kutys przedstawią najciekawsze naszym zdaniem produkcje 2020 roku. Nie zawsze są to gry wybitne - choć oczywiście takie się i tu znajdą - my po prostu staraliśmy się wybrać tytuły, przy których się naprawdę dobrze bawiliśmy. Niezależnie od tego, czy to wielka produkcja AAA czy mały, niezależny "indyk". Zdarzają się też remastery i inne odnowione wersje. Nie typujemy gry roku (choć swoich ulubieńców też mamy), w pierwszej części przedstawiamy produkcje, które recenzowaliśmy od stycznia do czerwca - a za tydzień oczywiście typy z drugiego półrocza przedstawimy.

Kolejność przypadkowa: Dragon Ball Z: Kakarot, Life is Strange 2 (ostatni odcinek ukazał się w 2020 roku), Darksiders: Genesis (wersja konsolowa), DOOM Eternal, NiOh 2, Bayonetta & Vanquish 10th Anniversary Bundle, Hunt: Showdown, Persona 5 Royal, Final Fantasy VII Remake, Ori and the Will of the Wisps, Animal Crossing: New Horizons, Maneater, Sakura Wars, SnowRunner, 80's Overdrive, Moving Out: Szalone Przeprowadzki, Streets of Rage 4, Destrobots, Liberated, Xenoblade Chronicles: Definitive Edition, What the Golf?, The Last of Us Part II
123