Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz
GIERMASZ-Program z 04.12.21
Cztery recenzje w tym Giermaszu. Zaczynamy od naprawdę udanej kolejnej odsłony serii, którą kocha wielu fanów piłki nożnej. Łukasz Rabikowski poprowadził swoją drużynę przez całą rundę w Football Manager 2022 i poleca. Andrzej Kutys musiał się zmierzyć z odwiecznym dylematem recenzenta kolejnej odsłony serii o Kieszonkowych Potworach - Pokémon Brilliant Diamond sprzedaje się jak szalone, jest fajne - ale w kategorii jRPG nie jest to szczytowe osiągnięcie gatunku. I chyba także cyklu o "poksach". Bartek Czetowicz wrócił zdrowy do redakcji, to i dwie recenzje przygotował. Nie ma co prawda kącika gramy po polsku - ale jest recenzja polskiej gry. Szkoda, że odbiór bardzo dobrej fabuły w War Mongrels psują błędy w samej rozgrywce. Z kolei próbę pozyskania nowych fanów dla znanej marki można uznać za udaną. Turowe RPG Ruined King: A League of Legends Story jest udanym rozszerzeniem słynnego uniwersum. Oprócz recenzji jeszcze jeden kącik - o technologiach jak zawsze opowiada nasz ekspert Radek Lis.
Szukasz recenzji konkretnej gry? Mamy ich PONAD 1000. Dlatego polecamy nasz Spis Recenzji, gdzie szybko i łatwo znajdziesz interesujący Cię tekst i dźwięk. W nawiasie kwadratowym przy tytule informujemy, na jakiej platformie testowaliśmy grę.
Football Manager 2022
Football Manager 2022
Niewiele jest dyscyplin sportowych, które tak bardzo rozpalają kibiców na całym świecie jak piłka nożna. Dla wielu futbol to niemal osobna religia, dla której w przyspieszony sposób biją serca milionów, o ile nie miliardów fanów na całym globie. Rozgrywki ligowe, puchary, mecze reprezentacji i wielkie turnieje sprawiają, że świat na chwilę wstrzymuje oddech, a inne, bieżące sprawy wydają się być błahe i zupełnie odchodzą na dalszy plan. A jak doskonale wiadomo - ilu fanów, tylu i ekspertów, bo w końcu niemal każdy doskonale wie, czego jego ukochany klub potrzebuje, by w końcu odnieść ten upragniony sukces. Czas więc najwyższy sprawdzić to w praktyce, i nie, nie mówię tu o porzuceniu swojej dotychczasowej pracy, postawieniu wszystkiego na jednej karcie i próbie swoich sił gdzieś na ławce w okręgowej lidze na kartofliskach. Czas na prawdziwe wyzwania jakie niesie ze sobą najnowsza odsłona Football Managera.

Grę do recenzji dostaliśmy od polskiego wydawcy firmy Cenega.
Pokémon Brilliant Diamond
Pokémon Brilliant Diamond
Co ja mam właściwie powiedzieć na temat najnowszej odsłony ultra-hitowej serii? Czy kogoś obchodzi opinia recenzenta, skoro równocześnie wydane gry Pokémon Brilliant Diamond oraz Shining Pearl z miejsca wskakują na szczyty list przebojów. Mogę sobie sobie filozofować (no dobra, i tak zaraz to się stanie), a uwielbienie i przywiązanie do wielkiej pop-kulturowej marki robi swoje. Ten wstęp robię oczywiście głównie dlatego, że tak jak opisywanej grze nie można odmówić uroku, łapanie stworków niezmiennie jest bardzo przyjemnym zajęciem a ogólnie widać staranność w opracowaniu tej produkcji - to ostatecznie jako jRPG jest miłym tytułem, ale w innych grach gatunku to ja przeżyłem dużo ciekawsze przygody.

Grę do recenzji dostaliśmy od dystrybutora Nintendo na Polskę firmy Conquest entertainment a.s.
War Mongrels
War Mongrels
Recenzując polskie gry mamy pewien sentyment i podchodzimy do nich nieco inaczej. Wiadomo, chcielibyśmy, żeby produkcje wychodzące spod palców programistów z naszego kraju, odnosiły sukcesy również w innych regionach Europy i świata. Nie można jednak nie odnieść wrażenia, że nie wszyscy twórcy idą za światowymi trendami. Niektórzy starają się znaleźć niszę, w której konkurencja jest dużo mniejsza. Podobnie jest z War Mongrels od gliwickiego studia Destructive Creations. A przynajmniej takie odnoszę wrażenie. Po niezłych recenzjach, jakie otrzymało Ancestors Legacy, zdecydowali się oni osadzić nowy tytuł w czasach II wojny światowej. To taktyczna produkcja w stylu Commandos czy Desperados. Ale czy może równać się z tymi gorącymi tytułami gatunku RTS? Sprawdzimy to w tej recenzji.

Grę do recenzji dostaliśmy od twórców ze studia Destructive Creations
Ruined King: A Leage of Legends Story
Ruined King: A Leage of Legends Story
Riot Games poszerza horyzonty i korzysta z popularności gry League of Legends. Powstał serial Arcane, twórcy przygotowali również solową grę RPG Ruined King: A Leage of Legends Story. Za projekt odpowiada studio Airship Syndicate. Projekt jest owocem ruchu Riot Forge, w ramach którego studio Riot Games wydaje gry innych deweloperów osadzone w uniwersum League of Legends. I w sumie nawet ucieszyłem się na myśl o "erpegu" w realiach LOLa. Jak się później dowiedziałem, że to nie hack'n'slash, tylko turówka, to mina mi trochę zrzedła. Po zakończeniu kampanii fabularnej mogę jednak stwierdzić, że turówka całkiem udana.

Grę do recenzji dostaliśmy od agencji reprezentującej twórców.