Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz
Giermasz #414
Giermasz #414
GIERMASZ-Program z 19.09.20
Tak - w tym programie głównie opowiadamy o odświeżonych wersjach gier. Wyszło to lepiej lub gorzej, w zależności od danego przypadku, ale ostatecznie każdy z nich może zainteresować fanów gatunku. Jeżeli lubisz RPG i przymkniesz oko na pewne niedoskonałości grafiki, to Jarek Gowin poleca Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning. Nieco gorzej z remasterem poradzono sobie w przypadku Commandos 2 & Praetorians: HD Remaster Double Pack - ale fakt faktem, jak mówi Bartek Czetowicz, ogólnie to dobre gry. Z kolei odnowionemu Final Fantasy Crystal Chronicles: Remastered Edition dbałości o jakość poprawek odmówić nie można, choć zdaniem Andrzeja Kutysa w porównaniu do głównych odsłon serii tu jednak widać zdecydowanie mniejszy rozmach tego projektu. A program zaczynamy od recenzji gry... no też nie nowej, Michał Król serię uwielbia, acz eFootball PES 2021 jest trudne do oceny. Jak kupujesz pierwszy raz, super - ale co, gdy masz poprzedniczkę? W studiu także Radek Lis, czyli mamy Technologie a Michał Król przygotował kącik Gramy po polsku.
Szukasz recenzji konkretnej gry? Mamy ich blisko 1000... Dlatego polecamy nasz Spis Recenzji, gdzie szybko i łatwo znajdziesz interesujący Cię tekst i dźwięk.
eFootball PES 2021
eFootball PES 2021
Tegoroczna odsłona mojej ulubionej serii gier piłkarskich jest wyjątkowa. Dlaczego? Bo nie jest to pełnoprawna, nowa odsłona, w pełnej cenie, z wieloma nowościami. Konami stwierdziło, że zmian jest tak mało, że wyjdzie jako "Sezonowa Aktualizacja", będąca czym pomiędzy starą, a nową odsłoną. De facto za połowę ceny dostajemy odświeżone menusy, aktualne składy i stroje oraz turniej Euro. I to wszystko. Dlatego eFootball PES 2021 Season Update jest kierowany głównie do osób, które poprzedniej części nie mają, albo do maniaków, takich jak ja.

Grę do recenzji dostaliśmy od polskiego wydawcy firmy Cenega.
Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning
Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning
Nie było tu niczego, co by mnie szczególnie przyciągnęło. Z drugiej strony - nie doświadczyłem też niczego, co by mnie jakoś specjalnie zniechęciło. Nie zmuszałem się do grania w Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning, ale też jakoś niespecjalnie czekałem na to, żeby znów sięgnąć po pada. Być może większe wrażenie zrobi na osobach, które już miały okazję się z nią zmierzyć. Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning to remaster, czyli ta wersja z nieco odświeżoną grafiką. Pierwotnie ten RPG Akcji wyszedł osiem lat temu, co jest całą epoką w branży, ale też wybrane starsze gry doczekały się udanych liftingów, a niektóre nawet bez odświeżenia wciąż cieszą oczy graczy.

Grę do recenzji dostaliśmy od polskiego wydawcy firmy Koch Media Poland.
World-of-Tanks-Blitz-Nintendo-Switch
World-of-Tanks-Blitz-Nintendo-Switch
Rozmowa z Konradem Rawińskim z Wargaming o 10 lat World of Tanks i premierze na Nintendo Switch
World of Tanks to jedna z najpopularniejszych sieciowych gier w Polsce, firma Wargaming podkreśla, że mają ponad 4 miliony zarejestrowanych kont z naszego kraju. Globalnie to ponad 160 milionów kont i obecność zarówno na PC jak i konsolach oraz mobilkach. A właśnie zadebiutowała wersja na Nintendo Switch (free to play, nie wymaga subskrypcji). Wargaming ma w portfolio także między innymi World of Warships - rozmawialiśmy z Konradem Rawińskim, polskim przedstawicielem firmy o jubileuszu, innych grach studia i planach na przyszłość.
GIERMASZ-Komentarz po prezentacji gier na Xbox Series X cz1
GIERMASZ-Komentarz po prezentacji gier na Xbox Series X cz2
Wielka bitwa konsol nowej generacji powoli wchodzi w decydującą fazę. A co jest w tym wszystkim najważniejsze? Oczywiście gry - najlepiej produkcje ekskluzywne dla danej platformy. W tym tygodniu karty odkrył Microsoft. Oczywiście zakładamy, że to jeden z kilku pokazów, jakie jeszcze zobaczymy. A co właściwie pokazali teraz? Rozmawiają o tym i komentują Andrzej Kutys oraz Jarek Gowin.