Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
Reklama
argum.eu
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

Fot. Adam Wosik [Radio Szczecin]
Fot. Adam Wosik [Radio Szczecin]
To najprawdopodobniej najstarszy aktywny bramkarz ligowy w Polsce. W sobotę w wieku 70 lat Jerzy Falkowski wystąpił w meczu A-klasy pomiędzy zespołami Wołczkowo-Bezrzecze i Sztorm Szczecin.
Jak sam mówi, na tym spotkaniu nie zamierza kończyć swojej bramkarskiej kariery. - Jeżeli ktoś uprawiał sport, to powinien to kontynuować. Ja cały czas, regularnie, dwa razy w tygodniu chodzę trening. Zawsze mówię, że będę grał do 110 lat, ale będzie ciężko to zrealizować - powiedział Falkowski.

Obecny trener Jerzego Falkowskiego - Marcin Dworzyński z klubu Wołczkowo-Bezrzecze - uważa, że jego zawodnik może być także swoistym rekordzistą świata. - Z tego co wiem, są jeszcze aktywni zawodnicy, którzy mają 70 lat, ale mówimy o zawodnikach z pola. My mówimy o wyjątkowym przykładzie bramkarza. Także, jeżeli jest gdzieś jeszcze aktywny bramkarz, który ma 70 lat, to zapraszamy do kontaktu i skonfrontujemy go z Jurkiem - powiedział Dworzyński.

Jerzy Falkowski w swojej dotychczasowej karierze reprezentował barwy dziewięciu klubów z naszego regionu oraz jednego w amerykańskim New Jersey.
Jak sam mówi Jerzy Falkowski, na tym spotkaniu nie zamierza kończyć swojej bramkarskiej kariery.
Obecny trener Jerzego Falkowskiego - Marcin Dworzyński z klubu Wołczkowo-Bezrzecze - uważa, że jego zawodnik może być także swoistym rekordzistą świata.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty