Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Piotr Lisek z OSOT-u Szczecin. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Piotr Lisek z OSOT-u Szczecin. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Po Chorzowie, czas na Bydgoszcz. Gwiazdy polskiej i światowej lekkoatletyki wystąpią w 5. Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Na stadionie Zawiszy obecny będzie między innymi Piotr Lisek.
Zawodnik OSOT-u Szczecin w minioną niedzielę wygrał konkurs skoku o tyczce podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego w Chorzowie. Piotr Lisek przyznaje, że w Bydgoszczy także dobrze mu się skacze i liczy na wsparcie publiczności w walce, o jak najlepszy wynik.

- Lubię tu skakać. Skoczyłem tu już 5,85 m. Liczę, że skoki będą poprawne, wysokie. Cieszę się, że jesteśmy na głównej trybunie. Mam nadzieję, że kontakt z kibicami będzie jeszcze lepszy i emocji będzie jeszcze więcej - powiedział Lisek.

Organizatorzy mityngu zaplanowali czternaście lekkoatletycznych konkurencji a wśród nich oprócz skoku o tyczce także między innymi biegi na 100, 200, 800 i 1500 metrów oraz pchnięcie kulą, skok wzwyż i rzut młotem.

5. Memoriał Ireny Szewińskiej trzykrotnej mistrzyni olimpijskiej i siedmiokrotnej medalistki igrzysk olimpijskich rozpocznie się o godzinie 17.30 na stadionie imienia Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy. Konkurs skoku o tyczce z udziałem Piotra Liska rozpocznie się natomiast o godzinie 18.30.
Piotr Lisek przyznaje, że w Bydgoszczy także dobrze mu się skacze i liczy na wsparcie publiczności w walce, o jak najlepszy wynik.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty