Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Mateusz Łęgowski z Pogoni Szczecin. Fot. Pogoń Szczecin
Mateusz Łęgowski z Pogoni Szczecin. Fot. Pogoń Szczecin
Mateusz Łęgowski z Pogoni Szczecin został powołany do piłkarskiej reprezentacji Polski na towarzyski mecz z Niemcami i spotkanie z Mołdawią w eliminacjach Mistrzostw Europy.
W 25-osobowej kadrze trenera Fernando Santosa nie ma natomiast innego z piłkarzy Pogoni Kamila Grosickiego, który w poniedziałek został wybrany najlepszym zawodnikiem ekstraklasy w minionym sezonie.

Mateusz Łęgowski przyznaje, że za nim jest dobra runda wiosenna i nie jest zaskoczony powołaniem do reprezentacji, choć ma już zaplanowane wakacje.

- Myślę, że to był dla mnie dobry sezon. Zebrałem kolejne bardzo wielkie doświadczenia. Miałem wzloty i upadki, ale to zawsze tak jest, więc ja się cieszę z tego sezonu. Mam zarezerwowane wakacje, gdzieś tam się wybieram. Będę reagował na bieżąco. Nie wiem, co się jeszcze wydarzy, zobaczymy - mówi Łęgowski.

20-letni Mateusz Łęgowski w reprezentacji Polski debiutował we wrześniu ubiegłego roku w meczu z Holandią w Lidze Narodów. Zawodnik szczecińskiej drużyny pojawił się wówczas na boisku w 86. minucie. Dla Mateusza Łęgowskiego to pierwsze powołanie do biało-czerwonej kadry prowadzonej przez portugalskiego selekcjonera.

Polscy piłkarze z Niemcami zmierzą się 16 czerwca w towarzyskim spotkaniu w Warszawie. Cztery dni później nasza reprezentacja zagra w Kiszyniowie z Mołdawią w eliminacjach Mistrzostw Europy.

W kadrze powołanej przez trenera nie znaleźli się m.in. Kamil Glik, Grzegorz Krychowiak, Kamil Grosicki, a także Matty Cash.

Lista powołanych piłkarzy:

Bramkarze: Bartłomiej Drągowski, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny
Obrońcy: Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, Jan Bednarek, Jakub Kiwior, Przemysław Wiśniewski, Mateusz Wieteska, Arkadiusz Reca
Pomocnicy: Krystian Bielik, Ben Lederman, Bartosz Slisz, Mateusz Łęgowski, Karol Linetty, Damian Szymański, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Przemysław Frankowski, Jakub Kamiński, Michał Skóraś, Nicola Zalewski
Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Karol Świderski
Mateusz Łęgowski przyznaje, że za nim jest dobra runda wiosenna i nie jest zaskoczony powołaniem do reprezentacji, choć ma już zaplanowane wakacje.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty