Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Sebastian Roszkowski
Fot. Sebastian Roszkowski
Blisko 3000 młodych sportowców wystąpi w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych Zachodniopomorskie 2023. O medale walczyć będą przedstawiciele 14 dyscyplin sportu w kategorii junior młodszy. Uczestników gościć będzie 13 miast naszego województwa w tym między innymi Szczecin, Stargard, Koszalin, Wałcz, Białogard i Police.
Z powodu braku odpowiedniego obiektu gimnastycy sportowi startować będą w Nysie natomiast przedstawiciele skoków na trampolinie, których nie ma w naszym regionie rywalizować będą w Drzonkowie. Oficjalnymi maskotkami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży będą Ola i Tomek a jednym z siedmiu Ambasadorów zawodów jest złoty medalista igrzysk olimpijskich i trzykrotny medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w wioślarstwie Marek Kolbowicz.

- Także każda impreza ma swoje maskotki. Tutaj też będą te maskotki. Myślę, że młodzież, która wyjedzie z naszego województwa z takimi maskotkami, będą z sentymentem wspominali pobyt w naszym województwie. Oczywiście ten medal jest nadrzędny, tak jak ja miałem przygodę ze sportem w młodym wieku, to ten medal faktycznie to był jeden z najważniejszych. Do tej pory mam puchary, które wygrałem tu w Szczecinie na Dziewokliczu jako pierwszy. Ja go nigdy nikomu nie oddam. To jest świętość po prostu - mówi Kolbowicz.

Jako pierwsi do walki o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Zachodniopomorskie 2023 - 14 kwietnia - przystąpią piłkarze i piłkarki ręczne oraz bokserzy. Szczypiornistki grać będą w Rewalu natomiast szczypiorniści w Dziwnowie. Boks kobiet i mężczyzn odbędzie się w Wałczu.
Oficjalnymi maskotkami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży będą Ola i Tomek a jednym z siedmiu Ambasadorów zawodów jest złoty medalista igrzysk olimpijskich i trzykrotny medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w wioślarstwie Marek Kolbowicz.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty