Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Adam Frączczak. Fot. Pogoń Szczecin / Archiwum
Adam Frączczak. Fot. Pogoń Szczecin / Archiwum
Adam Frączczak wraca do domu. 35-letni zawodnik podpisał nowy kontrakt.
Były kapitan Pogoni Szczecin został zawodnikiem Kotwicy Kołobrzeg. Nad morze wraca po 12 latach przerwy. Zimą 2011 roku zawodnik przeniósł się właśnie z Kotwicy do Szczecina, a w barwach „Portowców” spędził 10 lat.

Wychowanek Żaków 94 Kołobrzeg kilka dni temu rozwiązał kontrakt z Koroną Kielce, w której spędził ostatnie półtora roku. Teraz ma pomóc Kotwicy w awansie do pierwszej ligi. Biało-niebiescy znajdują się na czele tabeli drugiej ligi, a po zimowych transferach klub znad morza obrał cel w kierunku wyższej klasy rozgrywkowej.

- Gdy stąd odchodziłem wszystko było w budowie, nie miałem okazji zagrać na nowym stadionie, skorzystać z tego wszystkiego, co teraz tutaj jest. Nie ukrywam, że nadal są we mnie duże ambicje i lubię ciśnienie związane z presją wynikową. Cel wywalczenia awansu odgrywa dużą rolę. Czekamy na treningi, na obóz, by dobrze przygotować się do rundy rewanżowej - powiedział Frączczak.

Już w sobotę Kotwica zagra mecz sparingowy z rezerwami Pogoni. 4 lutego kołobrzeżanie wyruszą na zgrupowanie do Tureckiego Belek.
Relacja Przemysława Polanina I
Relacja Przemysława Polanina II [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty