Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. Jan Pachlowski [Radio Szczecin]
Fot. Jan Pachlowski [Radio Szczecin]
Przed nami Meksyk. We wtorek z reprezentacją tego kraju Polacy zainaugurują swój występ na piłkarskich mistrzostwach świata w Katarze. Jednego Meksykanom na pewno odmówić nie można - to duża energia i wiara w zwycięstwo.
Reprezentacja Meksyku bardzo przeciętnie wypadła w eliminacjach strefy CONCACAF, ale pomimo słabszych występów w ostatnich miesiącach nadzieje na sukces są tutaj bardzo duże. Kraj ten liczy ponad 120 milionów ludzi.

Tutejsi mieszkańcy kochają futbol, ale nie garnią się do grania tak, jak jest to w Brazylii czy Argentynie. Nie zobaczymy tutaj wielkiej ilości boisk i młodzieży biegającej za piłką. Podczas meczów reprezentacji Meksykanie kibicują całymi rodzinami, panie nie ustępują panom.

- Kibicujemy wszystkie. Zaczynamy od Mamy, czyli mnie, potem córki i moje wnuczki - mówi Radiu Szczecin 75-letnia Hidla Gomez.

Meksykańscy bukmacherzy nieznacznie więcej szans na zwycięstwo dają reprezentacji Meksyku. W krótkiej sondzie lokalnego publicznego radia słuchacze najczęściej wskazywali na remis.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty