Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
Reklama
argum.eu

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Blisko 100 tysięcy euro musi wpłacić Pogoń do kasy europejskiej federacji piłkarskiej.
UEFA ukarała także szczeciński klub zakazem sprzedaży biletów dla fanów Dumy Pomorza na trzy wyjazdowe mecze Portowców w europejskich pucharach.

20 tysięcy euro to kara dla portowego klubu za zachowanie kibiców Pogoni na stadionie w Danii podczas meczu z Broendby Kopenhaga w Lidze Konferencji Europy. Pogoń musi także zapłacić duńskiemu klubowi za naprawę uszkodzeń na stadionie spowodowanych zachowaniem kibiców szczecińskiej drużyny.

Szczeciński klub musi też zapłacić 77 500 euro kary za pierwszy mecz z Broendby Kopenhaga na stadionie przy ul. Twardowskiego. Pokaz pirotechniki zaprezentowany przez kibiców Dumy Pomorza musiał się podobać działaczom UEFA, bo został wyceniony na 67 500 euro. Nie wzbudził natomiast zachwytów prowokacyjny baner wymierzony w stronę kibiców z Danii, kosztujący granatowo-bordowy klub 10 tysięcy euro. Upomniany został także trener Jens Gustafsson oraz drużyna Dumy Pomorza za opóźnianie rozpoczęcia pucharowego meczu.

Gdy zsumujemy kary, to w sumie Pogoń za wybryki swoich kibiców musi zapłacić 97 500 euro oraz pokryć koszty za szkody wyrządzone przez fanów na stadionie w Danii.

Co ciekawe, wiceprzewodniczącym wydziału dyscypliny UEFA jest były piłkarz Broendby Kopenhaga Jim Stjerne Hansen, który był kapitanem tej drużyny i rozegrał w jej barwach 82 mecze.

Pogoń za udział w Lidze Konferencji Europy i odpadnięcie w drugiej rundzie eliminacji tych rozgrywek otrzyma od UEFA 350 000 tysięcy euro.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty