Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Zdjęcia: P. Polanin [Radio Szczecin], montaż: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Kołobrzeg będzie w czasie najbliższego weekendu polską stolicą siatkówki plażowej. Rozpoczął się prestiżowy turniej Orlen Beach Volley Tour.
W zawodach bierze udział 35 par męskich i 25 kobiecych. Po osiem duetów zostało rozstawionych w turnieju głównym. Pozostałe od rana rywalizują w kwalifikacjach na plaży przy Kamiennym Szańcu.

Robert Szpak z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mówi, że już na poziomie eliminacji turniejowi towarzyszą wielkie emocje.

- Są pary, które przyjechały z całej Polski, ale także spoza granic naszego kraju i zagrają tylko jeden mecz, ponieważ każda przegrana odpadnięcie z turnieju. Emocji jest naprawdę dużo. Eliminacje zawsze są pełne sportowej rywalizacji oraz walki o ten upragniony turniej główny - podkreśla Szpak.

Rywalizacja w turnieju głównym rozpocznie się w sobotę rano. Finał zaplanowano na niedzielne popołudnie. Najlepsi zakwalifikują się do finałów Mistrzostw Polski, a także mogą się przez ten weekend mocno wzbogacić. Pula nagród wynosi bowiem 80 tysięcy złotych.
Relacja Przemysława Polanina [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty