Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Wideo: R.Stachnik, [Radio Szczecin], montaż Maciej Papke [Radio Szczecin]
Są pierwszą w historii reprezentacją Polski, która zakwalifikowała się na Mistrzostwa Świata w Łucznictwie 3D, ale nie mają pieniędzy, aby na nie wyjechać - mowa o zawodnikach klubu UKS Defmar Police.
Strzelającym z łuku jest potrzebne 62 tysiące złotych, aby wyjechać na mistrzostwa, które odbędą się w wrześniu we Włoszech. Klub prosił o pieniądze Miasto Szczecin oraz Polski Związek Łucznictwa, ale nikt ich nie wsparł. Łucznicy zaczęli zbierać pieniądze sami.

- Trudności są takie, że wyjazd nie jest tani. Nie jesteśmy finansowani jako kadra narodowa w żaden sposób, nie jesteśmy też dofinansowani, no i jest to trochę przykre. Jesteśmy kadrą narodową i reprezentacją, która finansuje się sama - powiedziała Joanna Kryca z UKS Defmar.

- Pierwszy raz w historii polskiego łucznictwa wystawiona jest oficjalna reprezentacja. To jest duma. Kwota jest duża; dla samej Asi potrzebujemy jeszcze ok. 6 tys. złotych. Wierzymy, że się uda, bo łucznicy to twardzi ludzie, którzy wierzą w sukces - dodała Katarzyna Chmielewska z UKS Defmar.

Reprezentacja z klubu UKS Defmar Police zorganizowała w internecie zrzutkę na wyjazd na Mistrzostwa Świata w Łucznictwie 3D.
Relacja Marcina Kokolusa [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty