Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Jest stanowisko kibiców Pogoni Szczecin po meczu w Kopenhadze. Zarzuty Broendby IF są absurdalne - czytamy w oświadczeniu SKPS "Portowcy".
Podczas meczu duńska policja weszła do sektora kibiców ze Szczecina. Po meczu jeden z nich został skazany na trzy miesiące więzienia.

Jak informowała duńska policja, agresywni kibice Pogoni mieli ze sobą noże. Z kolei w oświadczeniu kibiców czytamy, że to nieprawda. "W całym kraju jesteśmy znani z tego, że nie używamy sprzętów, a tym bardziej należy zapytać organizatora, w jaki sposób przy tak znakomitej pracy ochrony, gdzie byliśmy szczegółowo przeszukiwani na wejściu, mieliśmy wnieść noże...?!"

To kibice Broendby IF prowokowali, byli agresywni i w trakcie jak i po meczu napadli na fanów Portowców - czytamy w pozostałej części komunikatu. - W duńskim sektorze jedna z osób odwracała biało-czerwoną flagę i "wycierała sobie nią intymne części ciała".

Zdjęcia z meczu wskazują też na to, że to kibice gospodarzy atakowali też gości. "I nawet po meczu wielu kibiców Pogoni, którzy na pieszo chcieli przejść do środków publicznej komunikacji, zostało napadniętych i pobitych przez kibiców w kanarkowych koszulkach, którzy po akcji schowali się za plecami duńskiej policji" - argumentują kibice Pogoni.

W Szczecinie kibice z Danii nie potrafili się zachować. Sektor rodzinny obrzucili kubkami z piwem i wykonali wiele prowokacyjnych gestów.

Relacja Kamila Nieradki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty