Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Robert Lewandowski. Fot. twitter.com/FCBayern
Robert Lewandowski. Fot. twitter.com/FCBayern
Robert Lewandowski odebrał we wtorek w Monachium Złotego Buta, nagrodę dla najlepszych strzelców w europejskich ligach.
Odbierając nagrodę podkreślił, że chciałby dalej rozwijać i ulepszać swoje umiejętności, a w konsekwencji osiągać dalsze sukcesy i zdobywać kolejne tytuły.

- Jestem piłkarzem, który zawsze patrzy do przodu, niezależnie od zdobytych trofeów. Po każdym zwycięstwie jestem skupiony na swojej pracy i dalszych wyzwaniach. To jeszcze nie koniec mojej drogi, a w piłce jest jeszcze wciąż wiele do wygrania - powiedział Lewandowski.

Kapitan polskiej reprezentacji odniósł się do swoich ostatnich rekordów w Bundeslidze. W ubiegłym sezonie Robert Lewandowski wyprzedził legendę Bayernu Monachium, Gerda Müllera, który 40 lat temu zakończył sezon z dorobkiem 40 goli.

- Jestem dumny i szczęśliwy. Zanim strzeliłem tą historyczną 41. bramkę, byłem kontuzjowany i nie sądziłem, że pobiję rekord Gerda Müllera. Ale pomyślałem sobie: skoro już jestem tak blisko, to z odrobiną wiary go poprawię - dodał "Lewy".

33-letni Polak otrzymał Złotego Buta po raz pierwszy w karierze. Nagroda dla najlepszych strzelców w europejskich ligach przyznawana jest od 1968 roku. Ceremonia odbyła się w klubowym muzeum na stadionie Bayernu Monachium.
Relacja Wojciecha Osińskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty