Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Zdjęcia: R. Stachnik [Radio Szczecin], montaż: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Piłkarze Pogoni porażką zakończyli rozgrywki o mistrzostwo Polski. Szczecinianie przegrali z wicemistrzem kraju Rakowem Częstochowa 1:3 w ostatniej kolejce ekstraklasy.
Honorowego gola dla Dumy Pomorza zdobył Adam Frączczak, który po 10 latach spędzonych w Szczecinie opuszcza portowy klub.

Bramkarz Pogoni Chorwat Dante Stipica przyznał, że lokata na najniższym stopniu podium jest dużym sukcesem szczecińskiej drużyny. - To jest bardzo dobra rzecz dla naszej Pogoni. Jesteśmy brązowymi medalistami. Trochę jesteśmy smutni, bo ostatnio trochę przegrywaliśmy, ale zrobiliśmy największy sukces od 20 lat. Możemy iść spokojnie na urlopy i jeszcze lepiej przygotować się do następnego sezonu i jeszcze więcej zrobić dla naszej Pogoni - powiedział Stipica.

Po raz pierwszy na nowych trybunach budowanego wciąż stadionu zasiedli kibice. Spotkanie obejrzało 2247 widzów. Fani nie ukrywali zadowolenia, że mogli dopingować piłkarzy Pogoni.

- Dzisiaj znowu ta atmosfera wróciła, super jest. - Stadion jest super. To jest zupełnie coś innego co było, także jeśli chodzi o stadion, to jest znakomicie. Sam mecz, 1:3 nigdy nie zadowala, ale w gruncie rzeczy to koniec sezonu. Cały sezon jest fajny, fajnie wyszedł. Szkoda, że nie mogli być wszyscy, bo stadion faktycznie dobrze niesie tę atmosferę i hałas. - Akurat z Warszawy przyjechałem, także jestem szczęśliwy. Na Pogoń chodzę od wczesnych lat 90. Czekaliśmy na ten dzień bardzo długo. Atmosfera jest przecudowna, mamy najlepszych kibiców w Polsce, więc oby tak dalej - mówili kibice.

Po zakończonym meczu piłkarze i sztab szkoleniowy Pogoni odebrali brązowe medale mistrzostw Polski za zajęcie trzeciego miejsca w tabeli ekstraklasy.

Medalową lokatę piłkarze świętowali na statku, podczas krótkiego wieczornego rejsu na Odrze wzdłuż bulwarów szczecińskich, gdzie byli najwierniejsi fani Pogoni.

Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa 1:3 (0:1)
0:1 - Zoran Arsenić 31'
0:2 - Ivi Lopez 67'
1:2 - Adam Frączczak 72'
1:3 - Jakub Arak 77'

Pogoń: Dante Stipica - Paweł Stolarski, Konstantinos Triantafyllopoulos, Mariusz Malec, Jakub Bartkowski (74' Kamil Drygas) - Tomas Podstawski (57' Alexander Gorgon) - Michał Kucharczyk, Kacper Kozłowski (46' Kacper Smoliński), Sebastian Kowalczyk (57' Luka Zahović), Rafał Kurzawa - Adrian Benedyczak (66' Adam Frączczak)

Raków: Dominik Holec - Andrzej Niewulis, Jarosław Jach, Zoran Arsenić - Daniel Szelągowski (64' Ivi Lopez), David Tijanić (83' Piotr Malinowski), Ben Lederman, Wiktor Długosz (46' Fran Tudor), Iwo Kaczmarski (46' Marko Poletanović), Patryk Kun - Vladislavs Gutkovskis (72' Jakub Arak)
Relacja Artura Dyczewskiego.
Fani nie ukrywali zadowolenia, że mogli dopingować piłkarzy Pogoni.
Bramkarz Pogoni Chorwat Dante Stipica przyznał, że lokata na najniższym stopniu podium jest dużym sukcesem szczecińskiej drużyny.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty