Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Portowcy wystąpią w Lidze Konferencji Europy. Fot. twitter.com/PogonSzczecin
Portowcy wystąpią w Lidze Konferencji Europy. Fot. twitter.com/PogonSzczecin
Piłkarze Pogoni po raz czwarty w historii klubu rozgrywki o mistrzostwo Polski zakończą na podium Ekstraklasy.
Szczecinianie do dwóch tytułów wicemistrza kraju i trzeciej lokaty zajętej w 1984 roku dorzucili kolejny brązowy medal. Dzięki temu Portowcy wystąpią w Lidze Konferencji Europy.

To nowe pucharowe rozgrywki, które mają być szansą na podniesienie poziomu klubowej piłki nożnej w federacjach nie odnoszących sukcesów na europejskiej arenie.

Piłkarze Pogoni do zmagań przystąpią w drugiej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Szczecinianie pucharowe mecze rozegrają 22 i 29 lipca, a swojego rywala poznają 15 czerwca, kiedy odbędzie się losowanie par.

Portowcy nie będą wśród drużyn rozstawionych i mogą trafić również na zespoły, które odpadną w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Na razie jednak trudno wskazać potencjalnego przeciwnika Dumy Pomorza ponieważ jeszcze trwają ligowe rozgrywki.

Ponadto UEFA przed samym losowaniem podzieli jeszcze - z przyczyn logistycznych - drużyny na mniejsze grupy, co ograniczy liczbę ewentualnych rywali drużyny trenera Kosty Runjaića. Na pewno jednak Pogoń nie trafi na zespoły z Niemiec, Anglii, Hiszpanii, Włoch czy z Francji, bowiem kluby z tych państw do rywalizacji przystąpią dopiero w czwartej, ostatniej rundzie eliminacji.

Finał pierwszej edycji Ligi Konferencji Europy odbędzie się 25 maja przyszłego roku w Tiranie.
Relacja Artura Dyczewskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty