Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Paulo_Sousa
źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Paulo_Sousa
Portugalczyk Paulo Sousa został nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski.
Nazwisko nowego trenera zdradził prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek podczas czwartkowej konferencji prasowej. - Uważam, że to był fantastyczny piłkarz, który miał wielki charakter. To trener, który do pewnego stopniu piął się bardzo w swojej karierze trenerskiej. Gdzieś ostatnie półtora roku było trochę zahamowania, ale może wynikało to stąd, że do poszedł do Chin, a tam jedzie się po to, żeby zarobić duże pieniądze. Nigdy wcześniej go nie spotkałem, nie znałem indywidualnie, ale zawsze podobał mi się jego charakter, twardość, otwartość i stosunki z zawodnikami - mówił Boniek.

Paulo Sousa to były trener między innymi Swansea City, Leicester City, Videotonu, Maccabi Tel Awiw, FC Basel, Fiorentiny.

Paulo Sousa w nagraniu opublikowanym podczas konferencji dziękował za wybór.

- Jestem zaszczycony i dumny z tego powodu, że zostałem wybrany selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej. W pierwszej kolejności chciałbym podziękować prezesowi związku Zbigniewowi Bońkowi i całej załodze za danie mi tej wielkiej szansy. Polska jest krajem piłki nożnej - powiedział Sousa.

50-letni Sousa zastąpi na stanowisku zwolnionego w poniedziałek Jerzego Brzęczka.

Pierwszy mecz pod wodzą Sousy Polacy rozegrają 25 marca w Budapeszcie w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata w Katarze.

Informację o odwołaniu dotychczasowego selekcjonera reprezentacji Jerzego Brzęczka przekazano na początku tygodnia. Pełnił funkcję selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej od 12 lipca 2018 roku. Wraz z kadrą wywalczył awans na mistrzostwa Europy, które zostały przeniesione na 2021 rok. "Biało-Czerwoni" rozegrali pod jego wodzą 24 spotkania - odnieśli 12 zwycięstw, zanotowali pięć remisów i ponieśli siedem porażek.
Nazwisko nowego trenera zdradził prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty