Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. www.facebook.com/TeamSkorpionSzczecin
Fot. www.facebook.com/TeamSkorpionSzczecin
Reprezentanci Skorpiona Szczecin zdobyli pięć medali: dwa złote i trzy brązowe w 91. Mistrzostwach Polski w boksie zakończonych w Wałczu.
Najcenniejsze złote krążki wywalczyli w rywalizacji kobiet Wiktoria Rogalińska i wśród mężczyzn Mateusz Bereźnicki. Rogalińska w finałowej walce kategorii 54 kg jednogłośnie na punkty pokonała Paulinę Jakubczyk z KB Karlino. Debiutujący w rywalizacji seniorów 19-letni Bereźnicki, który trenuje w Anglii w finałowym pojedynku wagi 91 kg pokonał Tomasza Niedźwiedzkiego z Kielc. Brązowe medale zdobyli Natalia Kaszyca, Filip Szpakowicz i Konrad Kaczmarkiewicz.

Trzy medale, w tym dwa srebrne i brązowy, zdobyli przedstawiciele Klubu Bokserskiego Karlino. Finałową walkę, oprócz Pauliny Jakubczyk, przegrała także w wadze 75 kilogramów Elżbieta Wójcik. Brązowy medal w kategorii 63 kilogramów zdobył Mateusz Polski, który z powodu kontuzji nie przystąpił do walki w półfinale. Złoty medal w wadze do 81 kilogramów zdobyła natomiast była pięściarka Skorpiona Szczecin Sylwia Kusiak, która obecnie reprezentuje Fight Club Koszalin.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty