Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. YouTube / NBA
Fot. YouTube / NBA
Zakończone rozgrywki NBA, które przez blisko trzy miesiące odbywały się w tzw. bańce, miały w USA rekordowo niska oglądalność. Dotyczy to szczególnie finałowej serii.
Koszykarze byli skoszarowani w ośrodku Disney'a w Orlando na Florydzie i tam rozgrywali spotkania.

Władze ligi NBA nie spodziewały się wysokiej oglądalności finałów rozgrywanych w bańce i bez udziału publiczności. Nie sądzono jednak, że będzie ona aż tak historycznie niska, zdecydowanie gorsza od nawet pesymistycznych oczekiwań.

Decydujący niedzielny mecz o mistrzostwie dla Los Angeles Lakers przyciągnął przed telewizory nieznacznie ponad pięć milionów widzów. Pokazywany był on na otwartym kanale ABC o porze największej oglądalności. Dla porównania zmagania w futbolowej NFL, o tej samej porze, przed szklany ekran przyciągnęły ponad 10 milionów kibiców. Rok temu decydujące spotkanie o mistrzostwie pomiędzy Golden State Warriors a Toronto Raptors miało o 53 procent większa widownię. W tym roku finał NBA, biorąc pod uwagę wszystkie sześć spotkań serii, miał najniższą oglądalność od momentu, kiedy rozpoczęto pomiary. Było to trzy dekady temu.


Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty