Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

źródło: https://www.facebook.com/sandraspapogonszczecin/
źródło: https://www.facebook.com/sandraspapogonszczecin/
Sandra Spa Pogoń Szczecin wygrała z Torus Wybrzeżem Gdańsk 27:26 (11:11) w meczu 3. kolejki ekstraklasy piłkarzy ręcznych.
Pięć bramek dla gospodarzy rzucił rozgrywający Mateusz Zaremba.

Wygraną zapewnił bramkarz portowej siódemki Mateusz Gawryś, który w ostatniej akcji sobotniego spotkania obronił rzut karny wykonywany przez Jacka Suleja.

- Fajnie, że się tak udało, ten karny w pewnym sensie był taką wisienką na torcie. Udało się. Na pewno chciałem ze wszystkich sił pomóc chłopakom, gdzie też przez przebieg całego meczu to nie wyglądało tak świetnie. Robiliśmy co mogliśmy, ale piłka ręczna też jest taka, że czasami przyjdzie ta interwencja i akurat przyszła na sam koniec - można powiedzieć - w 60. minucie. No i udało się. Jestem z tego bardzo zadowolony, że w jakimś stopniu bramka pomogła ten wynik - można powiedzieć – uratować, bo sami sobie taki los zgotowaliśmy - mówił Gawryś.

W pozostałych sobotnich meczach MMTS Kwidzyn wygrał ze Stalą Mielec 30:23 (14:10), a Łomża VIVE Kielce pokonała na wyjeździe Górnika Zabrze 31:24 (19:10).

W tabeli prowadzą Azoty Puławy przed Łomżą VIVE Kielce (po 9 pkt) i Gwardią Opole oraz Pogonią (po 6 pkt).
Relacja Artura Dyczewskiego z godz. 22.00
- Jestem z tego bardzo zadowolony, że w jakimś stopniu bramka pomogła ten wynik - można powiedzieć – uratować, bo sami sobie taki los zgotowaliśmy - mówił Gawryś.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty