Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. pixabay.com / taniadimas (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / taniadimas (CC0 domena publiczna)
W sobotę i niedzielę Szczecin będzie stolicą niepełnosprawnych lekkoatletów. Na stadionie imienia Wiesława Maniaka rozpocznie się w sobotę Finał Paralekkoatletycznego Grand Prix Polski.
O zwycięstwo walczyć będą czołowi sportowcy niepełnosprawni, medaliści igrzysk paraolimpijskich oraz mistrzostw Świata i Europy tacy jak: Maciej Lepiato w skoku wzwyż, Robert Jachimowicz w rzucie dyskiem i Janusz Rokicki w pchnięciu kulą.

Jak mówi prezes Startu Szczecin Tomasz Kaźmierczak liderką szczecińskiego klubu będzie w zawodach Joanna Oleksiuk. - Gwiazda naszej ekipy to jest Joanna Oleksiuk, była wioślarka aktualnie lekkoatletka w konkurencjach rzutowych, czyli w pchnięciu kulą, rzucie dyskiem i oszczepem, myślę, że tutaj też pokaże na co ją stać, ponieważ cały czas rozwija się, bije rekordy.

Jak dodaje prezes Startu, dobre wyniki powinni osiągnąć także szczecinianie na wózkach. - W konkurencjach na wózkach mamy tutaj Artura Kamińskiego, który jest dwukrotnym mistrzem Polski, mamy chłopaków, którzy są w konkurencjach rzutowych, także jest ta ekipa dosyć duża.

Wstęp na zawody paralekkoatletów, jak informuje Tomasz Kaźmierczak, jest bezpłatny. - Nie ma żadnych biletów, można przyjść, zobaczyć jak sport osób z niepełnosprawnością wygląda jak startują, zapraszamy.

Paralekkoatletyczne Grand Prix Polski rozpocznie się o godzinie 10:0 na stadionie przy ulicy Litewskiej w Szczecinie.
Relacja Artura Dyczewskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty